Polacy mieli dostać PODWÓJNE 500 plus! Wiemy co z tego wyjdzie

Polacy mieli dostać PODWÓJNE 500 plus! Wiemy co z tego wyjdzie

500 plus jest projektem, bez którego trudno wyobrazić sobie politykę społeczną obecnego rządu. Ostatnimi czasy wydawało się, że przynosi on jednak coraz więcej problemów i sama partia nie wie do końca co z nim zrobić. Tymczasem politycy sprezentowali wszystkim nieoczekiwany zwrot akcji. 

500 plus cały czas jest jednym z tematów, które bardzo mocno dzielą Polską scenę polityczną. Doszło chyba jednak do momentu, w którym niezależnie od prezentowanych poglądów, żadna partia nie będzie w stanie zdecydować się na tak poważny krok jak wycofanie programu. Prawo i Sprawiedliwość tylko utwierdza wszystkich w tym przekonaniu prezentując pomysł na nowe oblicze 500 plus. Politycy bez ogródek mówią o dwukrotnym zwiększeniu kwoty świadczenia.

1000 plus zamiast 500 plus?

Wiele osobistości związane ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości coraz śmielej stwierdzają, że jest konieczność powiększenia wypłat do aż 1000 złotych. Jednym z powodów, którymi politycy argumentują konieczność powiększenia kwoty przyznawanej na dziecko są galopujące ceny podstawowych produktów. - Chcemy, aby nastąpiła jakaś korekta w programie 500 plus. Te pieniądze zżera dziś trochę inflacja, więc musimy pójść dalej i zaproponować 1000 plus. Sądzę, że jest to bardzo możliwe i całkiem realne - powiedział jeden z polityków partii rządzącej na łamach Super Expressu. Takie zapędy zostały potwierdzone przez wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Finansów Publicznych, który zapowiedział, że zmiany w programie mogą nastąpić jeszcze przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi. - Mam wielką nadzieję, że w kolejnych latach naszych rządów przy dobrej koniunkturze gospodarczej uda się rozszerzyć 500 plus i wprowadzić większy dodatek, np. 1000 plus - stwierdził poseł Janusz Szewczak.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Jednak po raz kolejny okazało się, że politycy prawdopodobnie powoli zaczynają już kampanię wyborczą. Wprawdzie obietnice bez pokrycia bardzo często wpisują się w ton przedwyborczej narracji. Wiceminister rodziny pracy i polityki społecznej jednoznacznie zaprzeczył temu, jakoby w Sejmie rozważano tego typu zmiany w programie. - Rząd nie pracuje nad przekształceniem programu 500+ w 1000+ - krótko skomentował Bartosz Marczuk, dodając, że projekt w obecnej postaci wystarczająco spełnia swoją rolę. Sytuacji bez komentarza nie pozostawiła również Elżbieta Rafalska, która również stwierdziła, że 1000 plus jest tylko życzeniowym myśleniem pewnej grupy posłów. - W związku z pojawiającymi w mediach informacjami dot. zwiększenia wysokości świadczenia wychowawczego informuje, że nie trwają żadne prace dotyczące zmian wysokości świadczenia przyznawanego w ramach programu „Rodzina 500+" - można przeczytać w specjalnym komunikacie wydanym przez Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Już nigdy nie zamówisz przez ekrany dotykowe w McDonald’s! Oto, co się na nich znajduje 
  2. Drastyczna zmiana pogody sparaliżuje Polaków. Czegoś takiego jeszcze nie było 
  3. Skandaliczne zachowanie szefa policji! Bezczelnie szczuje Polaków 
  4. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News