Przełomowa deklaracja. Dostaniecie więcej niż 500 plus, niezależnie od wyniku wyborów

Przełomowa deklaracja. Dostaniecie więcej niż 500 plus, niezależnie od wyniku wyborów

500 plus było bez wątpienia programem, który znacząco przyczynił się do zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych 2015. Przedstawiciele opozycji przez długi czas twierdzili bowiem, że podobnego projektu nie da się w Polsce wprowadzić, jednak zmienili właśnie zdanie. Najpewniej oznacza to, że bez względu na wyniki kolejnych wyborów świadczenie nie zostanie zniesione. Co ciekawe, jego wysokość może nawet wzrosnąć.

500 plus od początku istnienia trafia do tysięcy polskich domów. Chociaż szybko stało się przedmiotem debaty między ekonomistami, którzy ostrzegali przez negatywnym wpływem programu na krajową gospodarkę, obywatele zdają się niezmiennie nie przejmować prognozami ekspertów.

Czy PO nie zniesie 500 plus?

Podobnym podejściem do kontrowersyjnego tematu wykazali się właśnie przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej w czasie swej konwencji. Chociaż przez długi czas twierdzili, że w Polsce nie da się wprowadzić 500 plus z powodu braku środków w budżecie, politycy niespodziewanie zmienili zdanie. Grzegorz Schetyna stwierdził bezpośrednio, że to Platforma Obywatelska jest "najlepszym gwarantem utrzymania" programu Rodzina 500 plus. Co ciekawe, działacz zapewnił także, iż obecna opozycja doskonale wie, jak pozyskać z Unii Europejskiej jeszcze więcej środków, które najpewniej zostałyby przeznaczone między innymi na politykę socjalną.

Zaskakująca deklaracja Grzegorza Schetyny, obywatele nie dowierzają

- Przyniesiemy pieniądze z Unii Europejskiej. Wiemy, jak to zrobić. Umiemy to zrobić. I zrobimy to. Polska znowu będzie w Europie ważna, a Euro będą płynąć szerokim strumieniem do polskich gmin i miast - powiedział stanowczo Grzegorz Schetyna, zaskakując licznych wyborców.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Co więcej, Grzegorz Schetyna podczas swojego przemówienia otwarcie zaatakował PiS, nazywając polityków tej partii "szkodnikami". Nawoływał do walki z zagrożeniem ze strony PiS i zachęcał do wzięcia udziału w wyborach samorządowych. - Musimy zatrzymać tych szkodników. (...) #PolskaMaPrzyszłość, my jesteśmy za tę Przyszłość odpowiedzialni. My wszyscy, którzy możemy głosować. Idźmy na wybory i walczmy o przyszłość Polski - dodał także polityk partii opozycyjnej.Najlepsze newsy dnia:

  1. Morawiecki w centrum afery. Próbował zarejestrować listę z podpisami zmarłych
  2. Alimenty 2019: Tysiące dzieci straci świadczenie, będzie coraz gorzej
  3. Nowe progi dochodowe do 500 plus. Kto straci, a kto zyska dodatkowe pieniądze?
  4. Patryk Jaki przeszedł samego siebie. Wykorzystał hasło wyborcze PO
Następny artykuł