Milion Polaków straci 500 plus?! Powód rozwścieczy niektórych

Milion Polaków straci 500 plus?! Powód rozwścieczy niektórych

500 plus już niedługo może wyglądać zupełnie inaczej. Jednak proponowane zmiany bez wątpienia nie spodobają się wielu osobom, które teraz pobierają to świadczenie. Wszystko dlatego, że politycy chcą wprowadzić kolejny warunek niezbędny do spełnienia.

500 plus już od samego momentu zapowiedzenia podczas kampanii wyborczej w 2015 roku wywoływało gigantyczne kontrowersje. Wtedy mogliśmy usłyszeć od członków opozycji, że ten projekt zrujnuje polski budżet. Teraz gdy projekt został wprowadzony, wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że nie ma już możliwości, aby 500 plus całkowicie zniknęło. Jednak teraz PO i Nowoczesna planuje wprowadzić poważną zmianę.

500 plus tylko dla pracujących

Według specjalistów w ostatnich miesiącach drastycznie wzrosła liczba kobiet, które zrezygnowały z pracy zawodowej na rzecz 500 plus oraz zasiłku. Mimo że mają jak najbardziej odpowiednie wykształcenie, jak i predyspozycje, aby pracować zawodowo. Dodatkowo część z nich nawet nie zaczyna pracy, tylko od razu decyduje się, że bardziej opłaca się im zostać w domu i wychowywać dzieci. Według członków opozycji tak złej sytuacji nie mieliśmy od 20 lat. Dlatego rozpoczęto pracę nad poważnymi zmianami do ustawy warunkującej przyznanie 500 plus. Do tej pory wystarczyło, że mamy dwoje lub więcej dzieci i z automatu należało nam się dofinansowanie od państwa. Można też otrzymać pieniądze na pierwsze dziecko, ale tylko w wypadku naprawdę złej sytuacji finansowej. Teraz członkowie PO i Nowoczesnej chcą "zachęcić" Polki do podjęcia pracy zawodowej i dlatego rozpoczęli prace nad zmianami, które mogą doprowadzić do tego, że osoby bezrobotne nie otrzymają 500 plus. Mowa nawet o 959,5 tys. osób, które zarejestrowane są jako bezrobotne. Jednak jednocześnie tym rodzicom, którzy zdołali znaleźć sobie etat i godzą pracę zawodową z obowiązkami rodzinnymi, pieniądze będą przyznawane już od pierwszego dziecka.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prace nad projektem trwają

Mimo że opozycja nie zakończyła jeszcze prac nad projektem zmian do ustawy, to już słychać głos sprzeciwu ze strony matek, które do tej pory otrzymywały dofinansowanie od państwa. Wielu z nich nie podoba się, że państwo chce im zabrać pieniądze, które wcześniej samo im dało. - Skoro państwo dało nam 500 plus, teraz nie może zmieniać zasad i tych pieniędzy nam tak po prostu odebrać - mówi jedna z niezadowolonych matek. Bez wątpienia pomysł ten znajdzie również swoich zwolenników. Jednak tak drastyczna decyzja podjęta przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi, może okazać się strzałem w kolano.ZOBACZ TAKŻE:
  1. To będzie prawdziwy dramat w Polsce! Są oficjalne ostrzeżenia
  2. Polska zamyka swoje granice z UE! Służby będą ich pilnować
  3. Andrzej Duda totalnie pogrążony! Już wszystko jasne, zostanie wezwany
  4. ZNAKI ZODIAKU, które są największymi leniuchami. Kochają spać
  5. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?
Następny artykuł