Już nie dostaniesz 500 plus! To nie żart, PiS wykiwał wyborców

Już nie dostaniesz 500 plus! To nie żart, PiS wykiwał wyborców Źródło: Fot. Flickr

Wprowadzenie programu 500 plus okazało się ogromną pomocą dla wielu polskich gospodarstw domowych. Jak się jednak okazuje, wypłacanie świadczenia jest obecnie dużo bardziej skomplikowaną kwestią, niż początkowo sądzono. W rzeczywistości pieniądze trafiające do rodzin nie mają już bowiem swej dawnej wartości.

500 plus trafia miesięcznie do milionów Polaków, którzy docelowo traktują program jako pomoc w utrzymaniu dzieci. Projekt wciąż wywołuje jednak ogromne kontrowersje, a jego przeciwnicy boją się, że już wkrótce całkowicie pogrąży on krajową gospodarkę.

500 plus - wyciszany problem z programem

Przyznać trzeba, iż pomimo pomyślnych prognoz, sytuacja nie jest wcale doskonała. Wskazuje na to przede wszystkim rosnąca inflacja, która sprawia, że koszty życia w Polsce stale rosną. Wzrost cen zauważyć można już więc w wielu sektorach. Musimy bowiem płacić więcej zarówno za żywność, jak i za ubrania oraz niezwykle potrzebną opiekę medyczną.

Ile realnie otrzymują Polacy?

Jak zaznaczają specjaliści, w rzeczywistości świadczenie 500 plus zmalało więc do ok. 393 złotych. Jest to spadek o ponad 1/5 całej kwoty. Przeciwnicy obecnych władz zaznaczają więc, że sztandarowy program PiS okazał się osobliwym bublem. Chociaż polskie rodziny otrzymują dodatkowe pieniądze, muszą wydawać więcej na podstawowe cele, co w rzeczywistości odbiera im przewidywaną nadwyżkę, która powinna być przecież przeznaczana na utrzymanie dzieci. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Szarpanina na spotkaniu z Morawieckim! Premiera wryło
  2. Kamera TVP nie zdążyła tego ominąć! Andrzej Duda musiał na to patrzeć
  3. Kaczyński dostanie szału. Polityk PiS zdradził, jak dostaje się pracę w spółkach
  4. Przycinanie uszu i ogonów: ten makabryczny proceder nadal ma miejsce w Polsce
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News