Pieniądze
Fot. Flickr
Wiadomości Pikio - 16 Lipca 2018

Już nie dostaniesz 500 plus! To nie żart, PiS wykiwał wyborców

Wprowadzenie programu 500 plus okazało się ogromną pomocą dla wielu polskich gospodarstw domowych. Jak się jednak okazuje, wypłacanie świadczenia jest obecnie dużo bardziej skomplikowaną kwestią, niż początkowo sądzono. W rzeczywistości pieniądze trafiające do rodzin nie mają już bowiem swej dawnej wartości.

500 plus trafia miesięcznie do milionów Polaków, którzy docelowo traktują program jako pomoc w utrzymaniu dzieci. Projekt wciąż wywołuje jednak ogromne kontrowersje, a jego przeciwnicy boją się, że już wkrótce całkowicie pogrąży on krajową gospodarkę.

500 plus - wyciszany problem z programem

Przyznać trzeba, iż pomimo pomyślnych prognoz, sytuacja nie jest wcale doskonała. Wskazuje na to przede wszystkim rosnąca inflacja, która sprawia, że koszty życia w Polsce stale rosną. Wzrost cen zauważyć można już więc w wielu sektorach. Musimy bowiem płacić więcej zarówno za żywność, jak i za ubrania oraz niezwykle potrzebną opiekę medyczną.

Ile realnie otrzymują Polacy?

Jak zaznaczają specjaliści, w rzeczywistości świadczenie 500 plus zmalało więc do ok. 393 złotych. Jest to spadek o ponad 1/5 całej kwoty. Przeciwnicy obecnych władz zaznaczają więc, że sztandarowy program PiS okazał się osobliwym bublem. Chociaż polskie rodziny otrzymują dodatkowe pieniądze, muszą wydawać więcej na podstawowe cele, co w rzeczywistości odbiera im przewidywaną nadwyżkę, która powinna być przecież przeznaczana na utrzymanie dzieci.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Szarpanina na spotkaniu z Morawieckim! Premiera wryło
  2. Kamera TVP nie zdążyła tego ominąć! Andrzej Duda musiał na to patrzeć
  3. Kaczyński dostanie szału. Polityk PiS zdradził, jak dostaje się pracę w spółkach
  4. Przycinanie uszu i ogonów: ten makabryczny proceder nadal ma miejsce w Polsce
ZAMIANA
Kaczynski_JaroslawDlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiSCzytaj dalej
macierewicz2Czym zajmuje się córka Macierewicza? Zaskakujące! 10 największych sekretów politykaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News