Wielkie zmiany w 500 plus! Kaczyński zapowiedział rewolucję

Wielkie zmiany w 500 plus! Kaczyński zapowiedział rewolucję Źródło: Flickr/Kancelaria Premiera

500 plus na pierwsze dziecko? Już wkrótce pieniądze będą trafiały do większej liczby Polaków. Jak zapowiedział Jarosław Kaczyński, świadczenie zostanie przyznane także na pierwsze dziecko. Wszystko wskazuje na to, że obywateli czeka prawdziwa rewolucja w kwestii polityki socjalnej państwa.

500 plus trafia obecnie do tysięcy domostw, w których wychowuje się co najmniej dwójka dzieci lub w których rodzice nie przekraczają wyznaczonego ustawowo progu dochodowego. W ostatnim czasie minister Elżbieta Rafalska dość ostrożnie ogłaszała, że Polaków czekają spore zmiany przy procedurze przyznawania świadczenia. Jak się jednak okazuje, realna reforma zmieni przede wszystkim grupę, której będzie przysługiwała pieniężna pomoc.

500 plus na pierwsze dziecko. Prawdziwa rewolucja

W czasie konwencji Prawa i Sprawiedliwości głos zabrał oczywiście prezes partii Jarosław Kaczyński. Polityk w pierwszej kolejności odniósł się właśnie do kwestii sztandarowego programu ugrupowania, którym jeszcze w 2015 roku stało się właśnie Rodzina 500 plus. 

Szef obozu władzy ujawnił, jakie zmiany rządzący planują wprowadzić oraz kiedy obywatele mogą się ich spodziewać. Nawet większość zebranych na konwencji Prawa i Sprawiedliwości nie spodziewała się bez wątpienia odważnej deklaracji, która padła z ust działacza.

- Mamy program trudny. Pierwszy jego punkt to 500 plus od pierwszego dziecka - zapowiedział Kaczyński, którego wypowiedź została nagrodzona owacją na stojąco oraz pochlebnymi okrzykami.

Zmiany mają zostać rzekomo wprowadzone od 1 lipca 2019 roku. Za ich sprawą grupa beneficjentów 500 plus znacząco się oczywiście powiększy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jarosław Kaczyński o bieżącej sytuacji w Polsce

- Są tacy, którzy chcą nam odebrać wolność poglądów, słowa, ba! - wolność sumienia, religii. W gruncie rzeczy zapowiadają, że jeśli zwyciężą, zniesiona zostanie demokracja, a ogromna część społeczeństwa o poglądach innych nich oni głoszą, będzie wyłączona z czynnej polityki. Jest o co zabiegać. Ta kampania będzie rozstrzygała o tym, czy w Polsce ta równość i wolność będzie. (...) Agnieszka Holland powiedziała: żeby było jak było. Otóż, jeśli nasi przeciwnicy wygrają, to będzie gorzej niż było. Dużo gorzej - stwierdził także stanowczo prezes PiS.

Chociaż liczni obywatele dość entuzjastycznie podeszli do zapowiedzi polityka, wielu wskazuje na bardzo negatywne skutki, które może wywołać wprowadzenie sugerowanych zmian. Wśród nich wyliczono pogorszenie się kondycji polskiej gospodarki oraz krajowego budżetu. Niektórzy wyborcy twierdzą za to, że zwiększenie grupy beneficjentów 500 plus ma pomóc Jarosławowi Kaczyńskiemu w wyciszeniu afery taśmowej, której głównym bohaterem stał się jakiś czas temu.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Katarzyna Figura BARDZO schudła! Prawie nie przypomina siebie
  2. Monika Olejnik mieszka w domu Władysława GOMUŁKI?! Co za rezydencja!
  3. Mocne słowa Rydzyka w programie na żywo. Dostało się Polakom i TVP
  4. Krystyna Pawłowicz zdradziła swój sekret. "Zrobiła z siebie pośmiewisko"
  5. Piękna młoda Marta nagle wylądowała w szpitalu psychiatrycznym. Poruszająca historia

Źródło: Tok FM

Następny artykuł