Urzędy nie wyrabiają. Istnieje duża szansa, że nie dostaniesz 500+ w następnym miesiącu

Urzędy nie wyrabiają. Istnieje duża szansa, że nie dostaniesz 500+ w następnym miesiącu

500 plus trafia do milionów rodzin, pośród których znajdują się także domostwa z jednym z rodziców pracującym poza granicami Polski. To właśnie ta grupa jest narażona na naprawdę duże opóźnienia przy wypłacaniu świadczenia. Urzędy nie są bowiem w stanie w odpowiednim czasie zweryfikować wszystkich wniosków.

500 plus może być pobierane przez naprawdę wiele polskich domostw, także w sytuacjach dość nieoczywistych. Państwo zdecydowało się bowiem nie zamykać na rodziny, w których rodzic pracuje i zarabia poza granicami kraju. Warunkiem przyznania świadczenia jest jednak niepobieranie środków z żadnego programu w innym państwie.

500 plus napotkało na duże opóźnienia. Dlaczego rodziny nie otrzymują środków z programu?

Jak się jednak okazało, liczni rodzice będą niestety musieli poczekać na wypłatę 500 plus z powodu nagłego bałaganu, który zapanował w krajowej administracji. Urzędy wojewódzkie przejęły bowiem od marszałkowskich całą procedurę związaną z powyższymi sprawami. Wiele rodzin może więc nie otrzymać swego świadczenia za kolejny miesiąc oraz wciąż czekać na wypłaty z poprzednich. - Z ponad 21 tysięcy przejętych wniosków o świadczenia wychowawcze oraz około 20 tysięcy wniosków o to świadczenie z 2018 roku, pozostało do realizacji odpowiednio: około 5,5 tysięcy spraw przejętych oraz około 13 tys. wniosków „500+” z 2018 roku. Planujemy zakończenie realizacji przejętych wniosków o świadczenie wychowawcze do końca I kwartału 2019 roku, natomiast spraw z 2018 na przełomie lipca/sierpnia 2019 roku - powiedziała w rozmowie z dziennikarzami "Super Expressu" Joanna Paździo, oficjalnie reprezentująca wojewodę małopolskiego.

W urzędach zapanował chaos, a rodziny czekają na 500 plus

Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, iż wniosków o przyznanie świadczenia niezmiennie przybywa. Urzędy nie mogą sobie więc poradzić z szybkim skoordynowaniem programu w obszarze dotyczącym nowych dokumentów, gdyż wciąż zalegają ze starszymi. Problemem jest wciąż także szkolenie nowych pracowników, którzy zajmą się opanowaniem niemałego zamieszania w urzędach marszałkowskich, co jednak także potrzebuje sporo czasu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Załatwienie wszystkich przejętych spraw w roku 2018, uwzględniając jednoczesny wpływ spraw nowych, z przyczyn obiektywnych jest niemożliwe - usłyszeli reporterzy medium w innym z urzędów. Obecnie problem ma dotyczyć przede wszystkim województw małopolskiego, lubuskiego, czy też śląskiego. Lista niestety się wydłuża. Wszystkim tym, którzy oczekują na wypłatę 500 plus i znajdują się we wskazanej grupie, przyda się więc naprawdę wiele cierpliwości.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Internuaci są WŚCIEKLI. Tak wyglądała transmisja TVP z ostatniego pożegnania Adamowicza
  2. Gdzie mieszka Grażyna Kulczyk? Była żona Jana Kulczyka ma spektakularne nieruchomości
  3. Afera! Widzowie atakują TVN i Polsat za to, co zrobili przed pogrzebem Adamowicza
  4. Agnieszka Kaczorowska w ciąży. Gwiazda pokazała zdjęcie, na którym widać już brzuszek
  5. Media: Była próba wtargnięcia do pałacu prezydenckiego. Poznaliśmy oficjalną wersję
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News