Kolejne potężne zmiany w 500 plus?! To będzie rewolucja większa, niż pieniądze na pierwsze dziecko

Kolejne potężne zmiany w 500 plus?! To będzie rewolucja większa, niż pieniądze na pierwsze dziecko Źródło: .

500 plus już w tym roku czekają bardzo poważne zmiany, ale to nie wszystko co ma w planach resort kierowany przez minister Rafalską. Partia rządząca wystąpiła właśnie z nowym pomysłem, który może zrewolucjonizować najpopularniejsze świadczenie dla rodziców.

500 plus stało się flagowym świadczeniem rządu PiS. Projekt ten mimo gigantycznego sukcesu wzbudza ciągle bardzo duże kontrowersje ze względu na środki, jakie są potrzebne, aby go utrzymać. Jak na razie, jeżeli chcemy pobierać świadczenie również na pierwsze dziecko, to musimy spełnić pewne warunki, jednak już niedługo się to zmieni. Chociaż możliwe, że to nie jedyne zmiany, jakie czekają ten program.

500 plus również po 18 roku życia?

Już w lipcu projekt 500 plus będzie obejmował dosłownie wszystkie polskie dzieci do 18 roku życia. To oznacza kolejne miliardy złotych przeznaczone przez rząd na to jedno świadczenie, a trzeba pamiętać, że to nie jedyny punk polityki socjalnej obecnego obozu władzy. Mamy jeszcze przecież dofinansowanie do wyprawki szkolnej w postaci kolejnych 300 złotych.

Jednak 500 plus w formie jaką teraz znamy w niedalekiej przyszłości może się diametralnie zmienić. Wiceminister Stanisław Szwed odpowiedzialny jest za ten projekt i w jednym z wywiadów zdradził, w jakim kierunku PiS chciałby w przyszłości rozwijać to świadczenie.

 - Dajemy dla każdego dziecka 500 złotych od pierwszego lipca. To duży nasz wspólny wysiłek, ponieważ koszt tego w przyszłym roku będzie 41 mld zł. Do tego kontynuowany jest program wyprawki szkolnej w postaci 300 złotych, czyli wsparcie dla rodzin jest znaczne - mówił Stanisław Szwed.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

Polityk zaznaczył, że jak na razie nie ma mowy o waloryzacji świadczenia, czyli sama kwota póki co nie wzrośnie, ale obejmowała będzie kolejne osoby. Już teraz w zamyśle jest, aby świadczenie obejmowało dzieci powyżej 18 roku życia, ponieważ również po osiągnięciu przez nich pełnoletności rodziny nadal przeznaczają na ich utrzymanie gigantyczne środki.

 - Jeżeli będą możliwości budżetu państwa w następnych latach, to oczywiście będziemy szukać innych rozwiązań, może bardziej w kierunku wydłużenia okresów. Wiemy, że okres od 18. roku życia też jest wymagający dla rodzin. Są różne rozwiązania. Na dzisiaj mamy to podstawowe rozwiązanie i myślę, że to jest najważniejsze - stwierdził w wywiadzie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Takiej Marty Kaczyńskiej nie znacie! Historia z jej matką i tajemniczym pierścionkiem doprowadzi was do płaczu
  2. Polka jako 17-latka wystąpiła nago w filmie. To ZNISZCZYŁO jej karierę. Jej historia rozdziera serce!
  3. Szokujące. TVN: Gwiazdor, którego kochały miliony kobiet okazał się mordercą, gwałcicielem i nekrofilem
  4. Niesamowite, piękne, cudowne. Oświadczenie Owsiaka do Krystyny Pawłowicz to najlepsza rzecz w internecie
  5. Roksana Węgiel znowu to zrobiła! Zszokowała strojem na Eurowizji, w telewizji tego nie pokazali
  6. Porażająca nagła śmierć z ostatniej chwili. Słynny aktor popełnił samobójstwo, oglądaliśmy go w hitach Polsatu i TVN

źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News