"Dajecie darmozjadom 500 plus żeby się ku*wa rozmnażali". Nergal ostro do rządu PiS

"Dajecie darmozjadom 500 plus żeby się ku*wa rozmnażali". Nergal ostro do rządu PiS

500 plus po raz kolejny dzieli Polaków. Najbardziej promowane przez rząd, a zarazem najbardziej kontrowersyjne świadczenie cały czas pozostaje w centrum uwagi. Do grona otwartych przeciwników programu dołączył znany polski muzyk, którego słowa zniesmaczyły osoby popierające utrzymanie świadczenia.

500 plus stało się jednym z najczęściej komentowanych i branych pod rozwagę projektów rządowych. Nie da się ukryć, że zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy programu mają swoje racje, od których nie zamierzają odstępować. Do dyskusji nad słusznością programu włączył się właśnie Adam "Nergal" Darski. Lider formacji Behemoth w bardzo ostrych słowach skomentował poczynania ekipy rządzącej, których rezultatem jest najnowsza wersja Polski.

500 plus - Nergal ostro krytykuje rząd PiS

Nergal udzielił bardzo szczerego wywiadu portalowi Onet.pl. Muzyk znany na całym świecie przyznał, że wszystkie pieniądze ze prowadzonych przez siebie działalności rozlicza w Polsce. - Drogie państwo, drodzy decydenci, droga autorytarna władzo - jestem artystą, który ciężko i uczciwie pracuje. Żadnym Dyzmą. Od 30 lat zapieprzam na to, co mam, a mój status na świecie jest niepodważalny. Ja nawet nie pracuję, ja zapie***lam. I zarabiam pieniądze, które przywożę do Polski, ponieważ to w Polsce zarejestrowana jest spółka Behemoth - powiedział. Jednak strasznie działa mu na nerwy to, w jaki sposób państwowe środki są dalej rozdysponowane. Nie godzi się on na taką sytuację, żeby jego ciężko zarobione pieniądze były później trwonione w przeróżnych programach rządowych pokroju 500 plus. - Zostawiam w tym kraju rocznie setki tysięcy złotych, które wy oczywiście z otwartymi rękoma przyjmujecie i rozdajecie darmozjadom. Dajecie im po 500 zł, żeby się, ku**a, rozmnażali, by sami bezmyślni ludzie powiększali wasz elektorat, przedłużając waszą kadencję. To jest skandal i ja się na to nie zgadzam - stwierdził artysta. Lider Behemotha nie zostawił suchej nitki na ekipie Prawa i Sprawiedliwości. Stwierdził, że politycy nie wiedzą co robią i nie potrafią dobrze rozporządzać państwowymi funduszami.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Wyraził również ubolewanie faktem, że pieniądze z takich projektów jak 500 plus trafiają najczęściej w ręce osób migających się od pracy, które chcą tylko żerować na pieniądzach od państwa. - Dużo lepiej byśmy się czuli, wiedząc, że władza jest mądra i wie, co zrobić z tymi pieniędzmi, zamiast rozdawać je nierobom. A to się dzieje od początku kadencji PiS. I to mnie wku**ia przemożnie. Dostaję białej gorączki, jak o tym myślę, bo tego szczerze i z całego serca, ku**a, nienawidzę - powiedział Onetowi. Nergal postanowił również zaapelować do polityków o to, aby naprawdę przestrzegali wolności obywatelskich, które są prawnie gwarantowane. - Nie zgadzacie się z tym, co mówię i co robię, to się nie zgadzajcie, ale dajcie mi pracować. Ja też się z wami nie zgadzam. I was nie cierpię z całego serca, ale nie napie****am kamieniem w Pałac Prezydencki - powiedział w rozmowie opublikowanej przez Onet.pl
ZOBACZ TAKŻE
  1. Dzieci Anny Przybylskiej powiedziały wzruszającą rzecz o mamie. Chce się płakać 
  2. Michał Wiśniewski opublikował bardzo osobiste zdjęcie. Trudno uwierzyć, że się na to zdecydował 
  3. Gwiazdor polskiej piłki chory na raka mózgu. „Nie poddam się” 
Następny artykuł