500 plus po raz kolejny dzieli Polaków. Najbardziej promowane przez rząd, a zarazem najbardziej kontrowersyjne świadczenie cały czas pozostaje w centrum uwagi. Do grona otwartych przeciwników programu dołączył znany polski muzyk, którego słowa zniesmaczyły osoby popierające utrzymanie świadczenia.

500 plus stało się jednym z najczęściej komentowanych i branych pod rozwagę projektów rządowych. Nie da się ukryć, że zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy programu mają swoje racje, od których nie zamierzają odstępować.

Do dyskusji nad słusznością programu włączył się właśnie Adam „Nergal” Darski. Lider formacji Behemoth w bardzo ostrych słowach skomentował poczynania ekipy rządzącej, których rezultatem jest najnowsza wersja Polski.

500 plus – Nergal ostro krytykuje rząd PiS

Nergal udzielił bardzo szczerego wywiadu portalowi Onet.pl. Muzyk znany na całym świecie przyznał, że wszystkie pieniądze ze prowadzonych przez siebie działalności rozlicza w Polsce.

– Drogie państwo, drodzy decydenci, droga autorytarna władzo – jestem artystą, który ciężko i uczciwie pracuje. Żadnym Dyzmą. Od 30 lat zapieprzam na to, co mam, a mój status na świecie jest niepodważalny. Ja nawet nie pracuję, ja zapie***lam. I zarabiam pieniądze, które przywożę do Polski, ponieważ to w Polsce zarejestrowana jest spółka Behemoth – powiedział.

Jednak strasznie działa mu na nerwy to, w jaki sposób państwowe środki są dalej rozdysponowane. Nie godzi się on na taką sytuację, żeby jego ciężko zarobione pieniądze były później trwonione w przeróżnych programach rządowych pokroju 500 plus.

– Zostawiam w tym kraju rocznie setki tysięcy złotych, które wy oczywiście z otwartymi rękoma przyjmujecie i rozdajecie darmozjadom. Dajecie im po 500 zł, żeby się, ku**a, rozmnażali, by sami bezmyślni ludzie powiększali wasz elektorat, przedłużając waszą kadencję. To jest skandal i ja się na to nie zgadzam – stwierdził artysta.

Lider Behemotha nie zostawił suchej nitki na ekipie Prawa i Sprawiedliwości. Stwierdził, że politycy nie wiedzą co robią i nie potrafią dobrze rozporządzać państwowymi funduszami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pogięło ich! Polscy duchowni osiągnęli szczyt szaleństwa

Wyraził również ubolewanie faktem, że pieniądze z takich projektów jak 500 plus trafiają najczęściej w ręce osób migających się od pracy, które chcą tylko żerować na pieniądzach od państwa.

– Dużo lepiej byśmy się czuli, wiedząc, że władza jest mądra i wie, co zrobić z tymi pieniędzmi, zamiast rozdawać je nierobom. A to się dzieje od początku kadencji PiS. I to mnie wku**ia przemożnie. Dostaję białej gorączki, jak o tym myślę, bo tego szczerze i z całego serca, ku**a, nienawidzę – powiedział Onetowi.

Nergal postanowił również zaapelować do polityków o to, aby naprawdę przestrzegali wolności obywatelskich, które są prawnie gwarantowane.

– Nie zgadzacie się z tym, co mówię i co robię, to się nie zgadzajcie, ale dajcie mi pracować. Ja też się z wami nie zgadzam. I was nie cierpię z całego serca, ale nie napie****am kamieniem w Pałac Prezydencki – powiedział w rozmowie opublikowanej przez Onet.pl

Kliknij po więcej, na pewno cię zaciekawi

ZOBACZ TAKŻE

  1. Dzieci Anny Przybylskiej powiedziały wzruszającą rzecz o mamie. Chce się płakać 
  2. Michał Wiśniewski opublikował bardzo osobiste zdjęcie. Trudno uwierzyć, że się na to zdecydował 
  3. Gwiazdor polskiej piłki chory na raka mózgu. „Nie poddam się” 

Zostali skazani na śmierć. Nie zgadniesz, o co poprosili na koniec!

Zobacz również