Kolejne osoby dostaną 500 plus. Rząd przygotowuje ważne zmiany

Kolejne osoby dostaną 500 plus. Rząd przygotowuje ważne zmiany Źródło: Wikipedia

500 plus, według trwających poprawek, będzie przysługiwał większej ilości rodzin. Rząd szykuje się do wprowadzania poważnych zmian, które mogą radykalnie zmienić zasady przydziału świadczenia.

500 plus jest poddawany szczegółowej korekcie. Główne zmiany mają dotyczyć rodziców, którzy wychowują dzieci samotnie. Po poprawce rodzic nie będzie musiał mieć przyznanego prawa do alimentów, aby ubiegać się o skorzystanie z programu 500 plus. - Planujemy ograniczenie wymogu ustalenia alimentów przez osobę samotnie wychowującą dziecko do wniosków o 500 + na pierwsze dziecko - powiedziała Faktowi" Ewa Rafalska. To z pewnością zmiana, która pomoże osobom samotnie wychowującym dzieci. Przyznawanie świadczeń bez konieczności posiadania orzeczenia o przyznaniu alimentów może sprawić, że liczba rodzin korzystających z programu 500 plus znacznie wzrośnie.

Sąd ułatwił rodzicom uzyskanie świadczenia

Praca nad poprawkami to w dużej mierze zasługa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który podważył dotychczasowy sposób przyznawania świadczeń wychowawczych. Sąd uznał, że wypłacenie świadczenia na drugie i każde kolejne dziecko powinno być bezwarunkowe. Do tej pory, gdy rodzic starał się o uzyskanie świadczenia wychowawczego, musiał posiadać orzeczenie o alimentach. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Resort rodziny z początku niechętnie patrzył na propozycję jakichkolwiek zmian, ostatecznie jednak poprawki wejdą w życie jeszcze w tym roku. Nie wiadomo, ile rodzin zdecyduje się skorzystać z programu 500 plus po wprowadzonych korektach.

500 plus zamieni się w 1000 plus?

Warto uważnie obserwować wszystkie zmiany, jakie zapowiada rząd w związku z programem
Rodzina 500 plus. PiS prowadzi dyskusję nad zmianą wielkości z 500 złotych na 1000 złotych. Plany dwukrotnego zwiększania świadczenia potwierdził Janusz Szewczak z Komisji Finansów Publicznych w rozmowie z "Super Expressem". Elżbieta Rafalska natomiast nie potwierdziła tej informacji. Po pojawiających się w różnych mediach doniesieniach o zmianie programu z 500 plus na 1000 plus postanowiła zdementować plotki i odnieść się do tej sytuacji na oficjalnej stronie resortu. - W związku z pojawiającymi w mediach informacjami dot. zwiększenia wysokości świadczenia wychowawczego informuje, że nie trwają żadne prace dotyczące zmian wysokości świadczenia przyznawanego w ramach programu „Rodzina 500+" - napisała Rafalska. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Polska aktorka została PORWANA przez PSYCHOFANA! Przeżyła prawdziwe piekło
  2. Fani NIE MOGĄ UWIERZYĆ. Ujawniono tożsamość matki Barbary Kurdej-Szatan!
  3. Przełom w życiu Beaty Kozidrak. Wszystkie media w kraju będą o tym pisać przez miesiące
  4. Jackowski miał rację! Wszystko się spełnia, polskie miasto sparaliżowane
  5. Tak wyglądają relacje Marty i Jarosława Kaczyńskich. Znajomy rodziny opowiedział wszystko
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Następny artykuł