To już oficjalne: 500 plus na każde dziecko, wiemy od kiedy

To już oficjalne: 500 plus na każde dziecko, wiemy od kiedy Źródło: Wikimedia Commons/Odziem

500 plus na każde dziecko jest już niemal pewne. Rząd przyjął projekt ustawy rozszerzający program świadczeń o pierwsze lub jedyne dzieci, niezależnie od progów dochodowych. Formalności muszą dopełnić Sejm, Senat i prezydent Polski.

Program "Rodzina 500 plus" będzie rozszerzany. Świadczenia mają dostać rodziny z pierwszymi lub jedynymi dziećmi, niezależnie od kryteriów dochodowych. 

500 plus na pierwsze dziecko poparte przez rząd. Wypłaty mają ruszyć we wrześniu

Rząd przyjął projekt ustawy, która zostanie poddana procedowaniu w Sejmie. Tym samym państwo zadecydowało o likwidacji progów dochodowych, które nie pozwalały wielu rodzinom pobierać świadczenia. Teraz, jak przewidują eksperci, rozszerzone 500 plus uzupełni przede wszystkim portfele lepiej prosperujących polskich rodzin. Do pełni szczęścia potrzeba jeszcze kilku formalności.

Nie zmienia to faktu, że dalsza procedura wydaje się w bieżących okolicznościach formalnością. Ustawę muszą zatwierdzić parlament RP i prezydent. Znając dzisiejsze realia, możemy w ciemno założyć, że projekt zostanie uchwalony w szybkim tempie. 

Rozszerzony program 500 plus to wzrost wydatków budżetowych o ok. 20 miliardów złotych. Świadczenia miałyby być wypłacane już od lipca. Wnioski będą przyjmowane w formie elektronicznej i tradycyjnej. W zamiarach rządu wypłaty mogłyby być realizowane od września tego roku, z trzymiesięcznym wyrównaniem. 

Zmiany potwierdziła też minister pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Każde dziecko do ukończenia 18 roku życia dostanie to świadczenie. Programem objętych zostanie łącznie 6 mln 800 tys. dzieci - mówiła.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał też specjalny list, który przekazuje rządowy projekt ustawy "Rodzina 500 plus" do Sejmu. W najbliższym czasie zajmą się nim parlamentarzyści. Na koniec trafi on na biuro prezydenta. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł w męczarniach na raka. Bardzo bał się śmierci
  2. Marek Perepeczko PRZEWIDZIAŁ własną śmierć?! Przerażające i mrożące krew w żyłach słowa tuż przed śmiercią
  3. Katarzyna Dowbor nie wytrzymała. Ujawnia prawdę o programie "Nasz nowy dom"
  4. To będzie przełom ws. strajku nauczycieli? Agata Duda wzięła sprawy w swoje ręce
  5. Szczęka opada do samej ziemi. Zdjęcie wyzwolonej z ubrań pupy Małgorzaty Rozenek skomentował jej mąż
  6. Partner Przybylskiej wyszedł z aresztu i przerywa milczenie. Ujawnia, jak było NAPRAWDĘ, jesteśmy w szoku

źródło: Premier.gov.pl

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News