500 plus odebrano 250 tys. dzieciom! To dopiero początek

500 plus odebrano 250 tys. dzieciom! To dopiero początek Źródło: Fot. Flickr

500 plus okazało się najbardziej znanym, sztandarowym projektem socjalnym rządu Prawa i Sprawiedliwości. Jak się jednak okazuje, z czasem zaczyna on obejmować coraz mniejszą liczbę obywateli. Dlaczego tak się dzieje? Kto jeszcze straci prawo do otrzymywania świadczenia?

Program Rodzina 500 plus miał pomagać tysiącom polskich rodzin w codziennym życiu. Trafia on do domostw, w których wychowywana jest co najmniej dwójka dzieci, albo też rodzice nie przekraczają konkretnego progu zarobkowego.

Kto nie należy się 500 plus?

W trakcie ostatniego roku aż 250 tys. osób miało stracić prawo do wydania świadczenia. Dlaczego tak się stało? Odpowiedzią na to pytanie mają być głównie... rosnące w naszym kraju wynagrodzenia oraz pensja minimalna. Poza tym weryfikacji nie przeszło wiele rodzin, które przekłamywały wysokość swych przychodów. Jak się jednak okazuje, chociaż zarobki idą w górę, za dodatkowe pieniądze wcale nie można kupić dużo większej liczby produktów. Inflacja sprawia bowiem, że 500 plus nie jest już realnie warte te same 500 złotych, co na początku.

Komentarze polityków rządu PiS

- Przyjdzie taki moment, w którym trzeba się będzie zastanowić nad zmianą kryterium dochodowego i weryfikacji świadczeń - powiedziała oficjalnie Elżbieta Rafalska, pełniąca funkcję minister rodziny, pracy i polityki społecznej. - Spadek liczby rodzin pobierających 500 plus należy rozpatrywać tylko i wyłącznie od pozytywnej strony. Nie muszą dostawać państwowego wsparcia, bo ich sytuacja materialna się poprawiła. A nikt na rodzinach nie oszczędza. Te pieniądze, które zostają, trafiają na przykład na wyprawkę 300 zł - stwierdził za to w rozmowie z mediami wiceminister Bartosz Marczuk.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Koszmarny bubel w nowej reformie PiS! Miało być dużo taniej, wyszło jak zawsze
  2. Wielki powrót kochanki Pięty! Ujawnia szokujące informacje o PiS
  3. Andrzej Duda pogrążył się w smutku. Wiadomość o śmierci nim wstrząsnęła
  4. Sąsiedzi Polski kpią ze Smoleńska. Cały kraj żartuje ze zmarłego Lecha Kaczyńskiego
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News