Kobieta ujawnia, co dzieje się z pieniędzmi od rządu. "Patola i matki 500 plus"

Kobieta ujawnia, co dzieje się z pieniędzmi od rządu. "Patola i matki 500 plus" Źródło: fot.youtube.com/Linda Morgan

500 plus to jeden z tych programów rządowych, który budzi wielkie kontrowersje wśród polskiej opinii publicznej. Jedna z matek, które zostały objęte programem, postanowiła wysłać do redakcji papilot.pl list, w którym zwierzyła się, jak wygląda macierzyństwo na typowej polskiej wsi. Pismo wywołało wielkie poruszenie wśród polskich mediów.

500 plus i wszelkie inne programy socjalne partii rządzącej są bez wątpienia tematem, nad którym zarówno politycy, jak i opinia publiczna dyskutują od samego początku kadencji Prawa i Sprawiedliwości. Wstrząsający list, jaki dostała redakcja portalu papilot.pl całkowicie zmieni zdanie opinii publicznej na temat rządowych zapomóg.

500 plus jest potrzebne polskiej wsi?

Anonimowa czytelniczka papilot.pl powiedziała, że program Prawa i Sprawiedliwości jest bez wątpienia bardzo potrzebny polskiej wsi, która w porównaniu do miasta "sprawia, że w Polsce rodzi się coraz więcej dzieci". - O mniejszych miejscowościach mówi się zazwyczaj bardzo źle. Ludzie biedni, słabo wykształceni, bez perspektyw. A w mieście sielanka, bo tam każdy ma głowę na karku i bierze odpowiedzialność za to, co robi. Na wsi mnożą się jak króliki i utrzymują całe rodziny z zasiłków, a w takiej Warszawie wszyscy uważają na wpadkę, żeby sobie życia nie zmarnować - napisała w pierwszym akapicie widocznie poddenerwowana anonimowa czytelniczka. Dalszy atak osoby, która przedstawiała się jako młoda matka, dotyczył ludzi, którzy w późniejszym wieku decydują się na zostanie rodzicami - Wiecie co? Strasznie to stereotypowe i niesprawiedliwe. Jeśli bogatsi traktują dziecko jako problem i powód do wstydu, to wcale mnie nie dziwi, że jest nas coraz mniej. Prawda jest taka, że w wioskach jest pod tym względem o wiele bardziej normalnie. Dziewczyny faktycznie zachodzą w ciążę wcześniej i rodzą więcej pociech, ale naprawdę nie ma tego złego. 20-letnia czy nawet młodsza mama wydaje mi się bardziej naturalna niż bezdzietna karierowiczka po trzydziestce. Daliśmy sobie wmówić, że wczesne macierzyństwo to patologia - napisała kobieta. Autorka listu po swoich atakach zdecydowała się na bardzo odważny krok i postanowiła opowiedzieć o roli programu 500 plus na polskiej wsi.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Anonimowa czytelniczka broni decyzji rządu

Okazuje się, że polska wieś jest bardzo uzależniona od programu Prawa i Sprawiedliwości. Jak zauważa autorka pisma, bez niego młode kobiety nie miałyby szans, aby móc wychowywać swoje dzieci. - Tylko, że to o nich później mówi się patola, dziecioroby, matki 500+. A moim zdaniem zasługują na szacunek i wsparcie. Na pewno jest im lepiej, niż tym wszystkim miastowym, które zwlekają prawie do czterdziestki. Później jest płacz – nie mogę zajść w ciążę, nie mam siły zajmować się dzieckiem, jak ono dorośnie, to będę już starą kobietą. Naprawdę nie ma to jak młoda i silna mama. Nigdy nie dam złego słowa powiedzieć na dziewczyny z mojej miejscowości. Brak planów czasami jest lepszy od analizowania wszystkiego. Jakoś mnie nie przekonuje scenariusz – najpierw studia, kariera, później ślub, własne mieszkanie, podwyżka, a dopiero potem maleństwo. Brzmi sielankowo, ale rzadko się udaje. Takie kobiety dziwnym trafem nie są szczęśliwe. Zastanówcie się nad tym, zanim wyśmiejecie taką „brzuchatą wieśniaczkę”. Całkiem możliwe, że w czymś jest od Was lepsza - zaatakowała czytelniczka Pismo bez wątpienia wstrząsnęło portalem jak też całą polską opinią publiczną. Czy tak agresywny atak kobiety na mieszkanki miast jest usprawiedliwiony? A może owo pismo było próbą zracjonalizowania istnienia programu 500 plus, którego beneficjentami są często osoby ze wsi? Jedno jest pewne, autorka listu w sposób bardzo dobitny uświadomiła, jak bardzo zakorzenił się rządowy program i jak bardzo mieszkańcy mniejszych miejscowości nie chcą wycofania go.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wojciechowska nie poznaje bliskich. Co się stało? 
  2. Polka najlepszą żoną? Statystyki nie pozostawiają wątpliwości 
  3. Co robi Robert Janowski? Gwiazdor się nie poddał! 
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
  5. Znaki zodiaku, które są największymi farciarzami! Jesteś wśród szczęściarzy?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News