Dają 500 plus, ludzie atakują ich siekierami. Wstrząsające wyznania pracowników MOPS

Dają 500 plus, ludzie atakują ich siekierami. Wstrząsające wyznania pracowników MOPS Źródło: Fot. Pixabay.com/Daniel Ozga

500 plus to świadczenie, które jest jednym z bardziej lubianych przez Polaków. Pobiera je obecnie niecałe 4 mln ludzi, wśród których znajdują się także osoby nieobliczalne. Dantejskie sceny towarzyszyły pracownikom socjalnym, którzy zmuszeni byli kontrolować oburzone z powodu ich wizyty rodziny.

500 plus przysługuje wielu Polakom. Nadzorem świadczenia zajmuje się między innymi opieka społeczna, której pracownicy doświadczają na co dzień wielu nieuprzejmości ze strony sfrustrowanych rodziców. Ci często wybuchają wobec nich agresją, która objawia się na przeróżny sposób, często brutalny sposób.

Dawali świadczenia 500 plus. W zamian Ci oblewali ich kwasem

Pracownicy socjalni w niektórych miejscach w Polsce sprawują role, których tak naprawdę nie powinni się podejmować, bowiem nie są do nich przygotowani. Choć to urzędnicy gmin powinni przydzielać świadczenia, gdzieniegdzie papierkową robotą zajmują się pracownicy MOPS-ów, którzy często w eskorcie policji jeżdżą także "w teren", aby weryfikować to, w jaki sposób z pieniędzy korzystają poszczególni świadczeniobiorcy. 500 plus może zostać bowiem, według samej definicji, wykorzystane jedynie dla dobra i na potrzeby dziecka. Tymczasem bardzo często dzieje się zupełnie inaczej.

Gdy pracownicy dopatrzą się u danej rodziny wielu nieprawidłowości, dochodzi często do doświadczania przez nich ataków wściekłości ze strony świadczeniobiorców, którzy oburzeni są często niezapowiedzianymi kontrolami pracowników socjalnych chcących odebrać im świadczenie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Są atakowani siekierami, oblewani kwasem, a nawet, jak miało to miejsce 4 lata temu, pracownicy pomocy społecznej zostali zamordowani, podpaleni w miejscu pracy. (...) Oficjalne statystyki mówią, że przemocy, napaści wobec pracowników socjalnych jest ok. 100 rocznie. Jednak z badań przeprowadzonych m.in. przez Uniwersytet Gdański wynika, że aż 80 proc. pracowników doświadczyło napaści czy zranienia w swoim miejscu pracy - tłumaczy w rozmowie z Super Expressem Paweł Maczyński, przewodniczący Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych.

Tego typu sceny zagrażają ich życiu pracowników MOPS-u, co plasuje ich w rankingu najniebezpieczniejszych zawodów w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat w domu Wałęsów! Danuta Wałęsa zdradziła całą PRAWDĘ o Lechu. Polacy będą WŚCIEKLI!
  2. Edyta Herbuś pokazała intymne zdjęcie z partnerem. Fani nie mogą uwierzyć, że wrzuciła TO do internetu
  3. Małgorzata Socha pokazała mamę. Nie uwierzycie, jak wygląda
  4. W DDTVN wyznał, że chce się pozbawić narządów płciowych. Teraz pokazał swoje zdjęcia kompletnie bez ubrań
  5. Zarzucili Wendzikowskiej silikonowy biust. Jej riposta to mistrzostwo

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News