Nie wszyscy dostaną 500 plus na dziecko. Wiadomo już oficjalnie, komu się nie należy

Nie wszyscy dostaną 500 plus na dziecko. Wiadomo już oficjalnie, komu się nie należy Źródło: Pixabay.com/BeatriceBB

500 plus dla wielu rodziców jest bardzo ważnym zastrzykiem gotówki, który pomaga im zadbać o swoje dzieci. Nie wszyscy jednak dostaną dodatkowe pieniądze. Warto wiedzieć, czy spełnia się wszystkie warunki.

500 plus jest wypłacane na drugie dziecko od 2016 roku. Teraz świadczenie zostaje rozszerzone także na pierwszą pociechę. Wiele rodzin liczy, że dzięki temu będą dostawać jeszcze więcej gotówki, niż do tej pory. Muszą jednak uważać - nie każdy ma prawo do pobierania od państwa kolejnych 500 złotych. Trzeba spełniać konkretne warunki.

500 plus nie należy się każdemu rodzicowi. Niektóre warunki wykluczają kandydatów od razu

500 plus na każde dziecko to bardzo atrakcyjna propozycja dla każdej rodziny. Nie każda rodzina, która złoży wniosek, może jednak liczyć na taką formę wsparcia. Kilka rzeczy od razu dyskwalifikuje niektóre zgłoszenia.

Dzieje się tak na przykład, gdy dziecko skończyło 18. rok życia, świadczenie bowiem przysługuje tylko w przypadku dzieci nieletnich. To jednak niejedyny warunek, który trzeba spełnić. Nawet małoletni człowiek może nie dostać zgody na wypłacanie dodatkowej kwoty, jeśli wziął już ślub lub urodził własne dziecko

Podobnie jest w przypadku, gdy osoba niepełnoletnia przebywa w placówce, która zapewnia całodobową opiekę nad dzieckiem, na przykład poprawczaku. Wtedy rodzic na pewno nie dostanie zasiłku rodzinnego. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kto dostanie zasiłek po rozwodzie? To pytanie dręczy wielu rodziców

Nie zawsze matka i ojciec wspólnie wychowują nieletnią pociechę. Często zdarza się, że obie strony ubiegają się o świadczenie, jednak dostaje je tylko jedna ze stron. Zawsze będzie należeń się ono tej, która sprawuje realną opiekę nad dzieckiem. Oznacza to, że jeśli nieletnim opiekuje się matka, a z ojcem tylko się widuje, 500 plus dostanie właśnie rodzicielka.

Podobnie jest w przypadku ograniczonych praw rodzicielskich. Tylko ten rodzic, który ma pełną władzę rodzicielską może dostać świadczenie. Trzeba jednak mieć się na baczności - jeśli okaże się, że gotówka nie jest przeznaczana na właściwe cele, zasiłek może być przekazywany w formie opłaty za usługi lub w postaci materialnej, zamiast wpłaty gotówkowej. 

Podczas przeznaczania i wydawania pieniędzy ze świadczenia, najważniejsze jest dobro dziecka. Z tego powodu to zawsze będzie decydujący czynnik podczas rozpatrywania wniosku. Rodzice powinni pamiętać, że ta kwota w całości musi zostać przeznaczona na potrzeby małoletniego, a nie ich własne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beata Tyszkiewicz nie może dłużej TEGO ukrywać. Wyznała przerażającą prawdę, która zmrozi wam krew w żyłach
  2. Śmierć Zbigniewa Wodeckiego była ciosem dla milionów. Tuż przed śmiercią powiedział STRASZLIWE słowa, które wbiją was w fotel. On wiedział! 
  3. Pawłowicz pokazała zdjęcie z obiadu z Kaczyńskim i kotem. Popłaczecie się ze śmiechu
  4. Czwarta żona Wiśniewskiego boleśnie z niego zadrwiła. Turlamy się ze śmiechu
  5. Uwielbiana bohaterka "M jak miłość" umrze w potwornych męczarniach? Porażające doniesienia
  6. Brytyjczycy nie mogą uwierzyć. Księżna Kate uciekła z dziećmi z pałacu, rodzina królewska sypie się na naszych oczach

Źródło: Gazeta Pomorska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News