Nie tylko 500 plus. Sprawdź, ile możesz dostać od rządu

Nie tylko 500 plus. Sprawdź, ile możesz dostać od rządu Źródło: pixabay/_alicja_/

500 plus na pierwsze dziecko to nie jedyne zmiany, które już niedługo zajdą w życiu Polaków. Okazuje się, że rząd zdecydował się na wprowadzenie również kilku innych podwyżek, które mogą bardzo ucieszyć naszych rodaków. Jakie kwoty jeszcze będzie można dostać od rządu?

500 plus, które już niedługo rodzice będą mogli otrzymać również na swojego pierworodnego, to nie jedyna zmiana, która już za chwilę zostanie wprowadzona do naszego życia. Choć nie wszyscy mogą być zadowoleni, wielu Polaków już niedługo będzie mogło odetchnąć nieco z ulgą i cieszyć się z tego, co zaoferuje nam rząd. Warto znać zatem wszystkie daty, w których nowe ustawy najprawdopodobniej wejdą w życie.  

Dodatkowe 500 plus to nie wszystko 

Zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego oraz Sejmu i Senatu, najwyraźniej zmobilizowały rząd do podjęcia korzystnych dla wielu Polaków kroków. Pojawiły się informacje, że wprowadzone zostanie nie tylko 500 plus na pierwsze dziecko, ale również zostanie obniżona stawka PIT. Nie jest tajemnicą, że z podwyżek szczególnie nie będą zadowoleni nauczyciele, którzy przez kilka tygodni strajkowali, domagają się podniesienia ich płacy o 1000 złotych, a tymczasem dostaną znacznie mniej. Ponieważ rząd swoje pierwsze zmiany planuje wprowadzić już niedługo, warto znać przewidywane daty. 

Kiedy zajdą zmiany? 

Już niebawem -1 lipca - w życie wejdzie ustawa o 500 plus na pierwsze dziecko. Należy jednak pamiętać, że z tych funduszy będą mogły skorzystać rodziny, których dochód na jedną osobę nie przekracza 800 złotych, np. w przypadku gdy rodzic, nie stosuje się do wyroku sądu i nie wpłaca na dziecko wyznaczonych alimentów. Dlatego też 60 tysięcy pierworodnych dzieci będzie mogło skorzystać z pieniędzy, których na chwilę obecną  byli pozbawieni.  

Nieco później, ponieważ 1 listopada, o całe 31,42 złote zostanie podniesiona kwota zasiłku pielęgnacyjnego i od tego momentu będzie wynosiła 215,84 złe. 

Co więcej, wraz z nowym rokiem, czyli dokładnie od 1 stycznia, osoby, które otrzymują rentę, będą mogły cieszyć się z niewielkiej podwyżki. Dzięki obniżeniu stawki PIT, dotychczasowa renta, która wynosi 935 złote netto, wzrośnie o całe 10 złotych.  

1 czerwca większy będzie również zasiłek, który otrzymują bezrobotni. W bieżącym roku kwota ta wzrośnie o 13,56 złote, czyli będzie wynosiła 861,36 złotych. Natomiast z upływem kolejnych miesięcy kwota będzie wzrastać do 676,35 złotych. Może to być niemiłe zaskoczenie dla wielu, ponieważ nie tak dawno rząd obiecywał, że dzięki podwyżkom, zasiłek finalnie będzie wynosił 1000 złotych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Już 1 września nauczyciele będą mogli zadowolić się niewielką zmianą w swojej pensji. Dzięki podwyżce wypłata będzie wynosiła: w przypadku stażysty -2003 złote, kontraktowego-2058 złote, a mianowanego-2329 złote, dyplomowanego-2725 złote. Dodatkowo nauczyciele również zyskają na obniżeniu podatku. 

1 października ci, którzy są poniżej 26 roku życia, pracują na etacie, a ich pensja wynosi mniej niż około 2550 złotych netto, zostaną zwolnione z podatku dochodowego, dzięki czemu zyskają około 133 złote miesięcznie. 

1 lipca zmiany zajdą również w życiu osób działających w mundurówce. Będą mieli płacone 100% za każdą dodatkowo przepracowaną godzinę oraz zyskają możliwość przejścia wcześniej na emeryturę, jeśli przepracowali już 25 lat. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Można się rozpłakać. Dominika Tajner opublikowała zdjęcie syna, które rozdziera serce
  2. Nie żyje słynny muzyk! Zginął TRAGICZNIE, ratując przyjaciółkę
  3. Koszmarna wpadka Roksany Węgiel na scenie. 14-latka na żywo popełniła niewyobrażalną gafę
  4. Zdjęcie wychudzonej Szostak wywołało burzę. "Kiedyś była śliczna"
  5. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz
  6. TVN przekazał wiadomość o koszmarnym wypadku. Ludzie ruszyli na pomoc

Źródło: FAKT

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News