Władza: 1000 plus zamiast 500 plus. Zaczęła się kłótnia Polaków

Władza: 1000 plus zamiast 500 plus. Zaczęła się kłótnia Polaków Źródło: Flickr - @Narodowy Bank Polski

500 plus było rewolucyjnym pomysłem wprowadzonym w życie przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Polacy często krytykują ten program, jednak nie da się ukryć, że korzystają z niego miliony ludzi. Nowy pomysł spowodował kolejną dyskusję.

500 plus zostało wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość niedługo po wygranych wyborach parlamentarnych. W krótkim czasie miliony Polaków zdecydowały się na skorzystanie ze świadczeń przyznanych przez polityków na drugie i kolejne dziecko. Szybko pojawiły się głosy, że program powinien zostać rozszerzony o wspieranie rodzin z jednym potomkiem, jednak parlamentarzyści długo nie decydowali się na zmiany.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie sytuacja w końcu ulegnie zmianie. Jakiś czas temu ogłoszono tak zwaną "piątkę Kaczyńskiego", czyli pięć ważnych obietnic na nadchodzące miesiące. Wśród nich znalazło się właśnie rozszerzenie świadczenia. Dzięki niemu już niebawem także pierwsze dziecko będzie objęte programem, jednak nie wszyscy cieszą się z wprowadzenia nowych zasad.

500 plus zostanie rozszerzone

W trakcie jednej z konwencji Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ogłosił plany partii na nadchodzące miesiące. Dowiedzieliśmy się, że wsparte zostaną między innymi połączenia autobusowe, młodzi pracownicy, którzy nie będą zmuszani do płacenia podatków dochodowych oraz wszystkie rodziny w Polsce. Ze świadczenia 500 plus korzystać będzie mógł każdy, kto ma dziecko.

Niemal wszystkie partie polityczne domagały się wprowadzenia ważnych zmian w ustawie dotyczącej pomocy finansowej przeznaczonej na dofinansowanie polskich rodzin. Niektórzy chcieli wprowadzenia pieniędzy także za pierwsze dziecko, inni chcieli całkowicie zlikwidować świadczenie. Okazało się, że PiS chce podążać za tą pierwszą myślą.

Nieoczekiwanie swoje zdanie postanowił wyrazić Jarosław Gowin, jeden z najbardziej znanych polityków Zjednoczonej Prawicy. Polityk wypowiedział się dość krytycznie na temat planowanych zmian, informując wyborców o swoich poglądach w tej sprawie. Jego pomysł może być rewolucyjny, o czym dowiedzieliśmy się dzięki jednemu z wywiadów.

500 plus na pierwsze dziecko

- Gdyby była alternatywa, zapewne bym namawiał kolegów z rządu do tego, żebyśmy raczej poszli w stronę prodemograficzną, czyli zamiast 500 plus na pierwsze dziecko, to na przykład 1000 zł na trzecie - mówił Jarosław Gowin w TVN24, opowiadając się za namawianiem Polaków do starania się o kolejne dzieci. Pomysł polityka nie przypadł do gustu wszystkim widzom.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Ja jestem za tym aby 500+ dać ludziom, którzy są na emeryturach. Biednej, schorowanej babci, co musi jagody na starość zbierać żeby mieć co jeść. Nawet 1000+ żeby mogły na starość godnie żyć - pisze jedna z użytkowniczek Facebooka.

- Ja bym wolała normalnego pracodawcę, który szanuje, na czas pensję wypłaca i mam gdzieś te 500, mimo tego że mam troje dzieci, w tym jedno niepełnosprawne, sama sobie poradzę, tylko niech wypłaty będą godne, żebym mogła swoim skarbom dać wszystko co potrafię - tłumaczy zdenerwowana kobieta w internecie.

Już teraz widać więc, ze sprawa wywołuje skrajne opinie i wiele dyskusji, które z pewnością trwać będą jeszcze przez długi czas.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polski gwiazdor zaśpiewa na pogrzebie Czerwińskiej! Fani pospadali z krzeseł, gdy zobaczyli nazwisko!
  2. Najprzystojniejszy aktor "M jak Miłość" odchodzi z serialu! Dzisiejsza informacja wstrząsnęła fanami
  3. Brutalny atak na Jana Pawła II. Po latach wychodzą na jaw wstrząsające fakty
  4. Wieniawa i Królikowski kłamali?! Wielkie poruszenie w sieci
  5. Urodziła dziecko. Nie żyje

źródło: Popularne

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News