500+ już nie dla wszystkich! Rafalska ujawnia, którzy Polacy je stracą

500+ już nie dla wszystkich! Rafalska ujawnia, którzy Polacy je stracą Źródło: fot. wikipedia.com/Fot. P. Tracz Kancelaria Premiera

Polityka socjalna zawsze jest tematem interesującym ludzi. Dzieje się tak zwłaszcza przed wyborami, kiedy to składane są propozycje na to, jak będzie wyglądać rola państwa w życiu obywateli. Pomimo tego, że do wyborów parlamentarnych zostało jeszcze trochę czasu, to kampania samorządowa już się rozpoczęła. Czy 500 plus, flagowy projekt PiS zostanie skasowany dla niektórych Polaków?

Program 500 plus był jednym ze strategicznych punktów programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. Obietnica jego wdrożenia złożona przez ówczesną kandydatkę na fotel premiera Beatę Szydło. Po wygranych wyborach w 2015 roku program wszedł w życie, jego celem było poprawienie dzietności w Polsce, co miało być odpowiedzią na pogłębiający się kryzys demograficzny. W wypowiedzi dla programu pierwszego Polskiego Radia Minister Rodziny przekazała, że w przyszłości możliwe jest wprowadzenie do programu kryterium dochodowego. Obecnie takie rozwiązanie funkcjonuje jedynie w przypadku rodzin posiadających jedno dziecko. - Nie można budzić nadziei na zwiększenie świadczenia do 1000 zł. To dopiero trzeci rok obowiązywania programu. Przyjdzie taki moment, w którym trzeba się będzie zastanowić nad zmianą kryterium dochodowego i weryfikacji świadczeń - powiedziała Elżbieta Rafalska podczas audycji "Sygnały dnia".

500 plus w 2018: Czy zostanie zamienione na 1000?

Program 500 plus był i nadal jest dość częstym tematem w debacie politycznej. Zdaniem niektórych znacząco pomógł wielu rodzinom. Główną osią jego krytyki były zarzuty dotyczące "rozdawnictwa pieniędzy", które miało prowadzić Polaków do zwalniania się z pracy celem uzyskania świadczenia. Niedawno opinii publicznej została zasugerowana nowa propozycja rządu, 1000 plus. Podczas programu został poruszony również ten wątek. - Program rodzina 500+ jest bardzo czuły na uwagi w dyskusji. Cokolwiek byśmy powiedzieli, odbija się szerokim echem. Ostatnio tak było ze wzrostem świadczenia do 1000+. Chłodzę gorące głowy. 21 miliardów złotych razy dwa daje już 42 miliardy. A to całkowicie zmienia sytuację – dodała w rozmowie Rafalska.
PRZECZYTAJ:
  1. Prawica znienawidziła Kota za to, co zrobił swoim dzieciom. "Jeszcze gorzko zapłaczesz"
  2. Awantura! Gersdorf ma zostać WYNIESIONA SIŁĄ z budynku Sądu Najwyższego
  3. Grażyna Torbicka odchodzi. To koniec pewnej epoki
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News