Sześcioraczki z Krakowa dostaną nie tylko 500 plus. Grube tysiące spłyną na konto rodziców

Sześcioraczki z Krakowa dostaną nie tylko 500 plus. Grube tysiące spłyną na konto rodziców Źródło: pxhere.com

500 plus dla sześcioraczków z Krakowa to nie wszystko. Okazuje się, że państwo oferuje znacznie większą pomoc dla rodziny. Dodatkowe środki na pewno przydadzą się rodzinie, która powiększyła się o kilka ślicznych maleństw.

500 plus otrzymają sześcioraczki, które przyszły na świat w ubiegły poniedziałek w Krakowie. Jest to pierwszy przypadek takich narodzin w Polsce, taka ciąża zdarza się raz na 5 miliardów. Poród nastąpił w 29 tygodniu ciąży, poprzez cesarskie cięcie, a lekarze byli przekonani, że urodzi się 5 dzieci. Jak się okazuje, nawet 48 tysięcy złotych rocznie od państwa mają otrzymać rodzice sześcioraczków. 

500 plus i ulga podatkowa

Według wstępnych szacunków, tylko z tytułu 500 plus i ulgi podatkowej, rodzice od państwa dostaną prawie 50 tysięcy złotych. Począwszy od 500 plus, sześcioro dzieci oznacza sześć świadczeń co miesiąc. Jako, że od tego roku na pierwsze dziecko też przysługuje ta pomoc, w sumie miesięcznie byłaby to kwota 3 tys. złotych. Co w skali roku oznacza 36 tysięcy. Jednakże to nie koniec udogodnień, które oferuje państwo. Przepisy mówią dodatkowo o uldze prorodzinnej, która rośnie wraz z ilością dzieci w rodzinie.

Jeśli chodzi o przypadek tej rodziny, może to oznaczać sporą preferencję podatkową. Może ona wynosić nawet ponad 12,3 tys. złotych, gdyż ulga na pierwsze dziecko wynosi ponad 1100 zł, na trzecie 2000 zł, a kolejne to kwota 2700 zł. Kwoty te oznaczają, że rodzice będą mogli zmniejszyć swój coroczny podatek o takie właśnie sumy. Urząd skarbowy zwróci różnicę, jeżeli wysokość daniny będzie mniejsza.

Nie wliczając w to pozostałych ulg, w momencie gdy w rozliczeniu wyjdzie do zapłaty 5 tys. złotych podatku, to otrzymają ok. 7,3 tys. złotych zwrotu. Jednakże, zwrot nie może przekraczać zapłaconych składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Wobec tych dwóch źródeł, dopiero od 2020 roku będą przysługiwały powyższe wyliczenia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

500 plus i inne udogodnienia dla rodzin z dziećmi

Jeszcze w 2019 roku sprawa ma się jednak inaczej. W świetle prawa pomoc przysługuje dopiero od maja, rodzice dostaną pieniądze tylko za 8 miesięcy. Zatem w tym roku z 500 plus rodzice sześcioraczków otrzymają 24 tys. zł, a ulga wyniesie 8 tys. zł. Jest jednak jeszcze jedno świadczenie, które zostało pominięte w rozrachunku, zależne od przychodu całkowitego w rodzinie. Na każde dziecko przysługuje jeszcze 1000 zł becikowego, jednak pod warunkiem, że dochód netto na jednego członka rodziny nie będzie wynosić powyżej 1922 zł. 

Rodzice sześcioraczków otrzymają od państwa w tym roku około 38 tys. zł, a w kolejnym o 10 tys. więcej. Pominięte zostały inne czynniki, które także mogą gwarantować pomoc dla rodziny i są to między innymi zasiłki rodzinne, czy też Karta Dużej Rodziny. 

źródło: Wirtualna Polska

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska jest w drugiej ciąży? Fani nie mają wątpliwości. To zdjęcie mówi wszystko
  2. Beata Kozidrak wystąpi w "Tańcu z Gwiazdami"? Iwona Pavlovic powiedziała całą prawdę. To wyznanie wami wstrząśnie
  3. To już oficjalne: pensja minimalna pójdzie w górę. Spora podwyżka dla miliona Polaków, wiemy od kiedy
  4. Tragedia po koncercie popularnego zespołu disco polo. Była nieprzytomna, nie oddychała
  5. Roksana Węgiel w sukience z lateksu na Wielkiej Gali Gwiazd. Wszyscy patrzyli tylko na 14-latkę

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News