Będzie kolejne 500 plus! Tysiące Polaków już świętują
Mateusz Wysokiński - 13 Grudnia 2018

Będzie kolejne 500 plus! Tysiące Polaków już świętują

500 plus dla emerytów? Okazuje się, że dzięki sprzyjającej koniunkturze finansowej, a także dużej ilości migracji ekonomicznych do Polski. Wyliczenia eksperta portalu Cinkciarz.pl niewątpliwie ucieszą wszystkich starszych obywateli Polski.

500 plus to zagadnienie, które raz po raz elektryzuje polską opinię publiczną. Świadczenie przygotowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości może w następnym roku może dotyczyć także starszych mieszkańców naszego kraju. Waloryzacja emerytur, jak tez fakt, ze coraz więcej cudzoziemców znajduje zatrudnienie na polskim rynku pracy, sprawia, że stawki emerytalne mogą rosnąć. Według wyliczeń analityka, wypłaty świadczenia w 2019 mogą być nawet o 500 złotych większe.

500 plus dzięki imigrantom

Na poprawę jakości życia polskiego emeryta przekładać się będą imigranci, którzy dzięki swojej pracy upłynniają polski rynek pracy. Dzięki emigracjom zarobkowym do naszego kraju z lat 2016-2018 liczba osób zatrudnionych w Polsce zwiększyła się o 0,8%, taki wynik pozwala zwiększyć stawkę emerytalną średnio o 2,5%. - Z tego wynika również, że w trzy lata imigranci mogli zwiększyć fundusz emerytalny ZUS właśnie o ok. 2,5 proc. Ponieważ waloryzacja konta emerytalnego zależy od wzrostu realnego sumy przypisu składek, to imigranci wyraźnie zwiększą emerytury dla tych, którzy przejdą na świadczenie ZUS od lipca 2019 r. -powiedział Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.plDALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Aleksander KwaśniewskiAleksander Kwaśniewski unika tego jak ognia! Kompromitujące fakty niszczą mu życieCzytaj dalej

Jakie przepisy poprawią jeszcze bardziej życie polskich emerytów?

Okazuje się, że nie tylko imigranci poprawią sytuację finansową polskich emerytów. W dużym stopniu, na wzrost ilości świadczeń przełożą się polskie przepisy, które zakładają podwyżki emerytur.- Waloryzacja kapitału początkowego (to, co zgromadziliśmy przed 1999 r.) oraz składki na ubezpieczenie emerytalne zależą od inflacji i realnego wzrostu sumy przypisu składek wszystkich ubezpieczonych. - czytamy w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (art. 25 ust. 6) - Zważając na to, że w latach 2016 i 2017 wskaźnik waloryzacji wynosił odpowiednio 106,37% i 108,68% oznacza to, że kapitał emerytalny (z wyłączeniem subkonta, które jednak w niewielkim stopniu zwiększa świadczenie odchodzących niedługo na emeryturę) został powiększony o 6,37 proc. oraz o 8,68 proc. Można się spodziewać, że podobny wynik do 2017 r. zostanie również osiągnięty w 2018 r., biorąc pod uwagę wpływy do ZUS-u za trzy kwartały bieżącego roku - powiedział główny analityk Cinkciarz.pl w rozmowie z SuperExpressem. Według zapewnień eksperta to wszystko sprawi, że polski emeryt będzie mógł liczyć na średnio 500 złotych miesięcznie więcej świadczenia emerytalnego.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Czy to się dzieje naprawdę?! Polski Kościół prześladuje ofiary pedofilów?
  2. Jackowski rozwikłał kolejną przerażającą sprawę! Wstrząsające fakty
  3. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
  4. Znaki zodiaku, które są prawdziwymi BESTIAMI w łóżku
  5. Szydło musi być załamana! Najczarniejszy koszmar właśnie się spełnił
Leszek MillerRodzinne tragedie polityków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News