To poszło na wizji! PiS OŚMIESZONE w TVP na oczach milionów
Bartłomiej Chudy - 5 Stycznia 2019

To poszło na wizji! PiS OŚMIESZONE w TVP na oczach milionów

500 plus ponownie zostało przytoczone w dyskusji publicystycznej. Zaskakująco subtelnie ocenił rządowy program jeden z polityków partii Wolność. Rząd nie mógł się tego spodziewać.

500 plus na trwałe wkomponowało się w polską rzeczywistość. W tym roku na świadczenia rodzinne państwo przeznaczyło 22 miliardy złotych. Będą one wypłacane rodzinom z dziećmi niepełnoletnimi, a w przypadku pierwszych lub jedynych pociech pod warunkiem spełnienia kryterium dochodowego.

Ekonomista partii Wolność mocno o 500 plus. "Nie pomogło Polsce"

Nie od dziś wiadomo, że program wzbudza w Polakach mieszane uczucia. Analitycy dostrzegają zalety społeczne i ekonomiczne programu, ale starają się jednocześnie punktować jego niedoskonałości. Zdarza się to nawet na antenie TVP - słynącej z przekazu bliskiego władzy. Wystarczy posłuchać choćby wywodu Sławomira Mentzena. W programie TVP Info był jednym z gości w dyskusji publicystycznej. Członek partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego znany jest ze swoich wolnorynkowych poglądów i dostępnych w sieci merytorycznych refleksji na temat polskiej ekonomii czy rynku pracy. Jego wypowiedź z pewnością nie spodoba się widzom TVP. Przywołany przez redaktora rozpoczął swoją wypowiedź od metodologii badań, które rząd prowadził celem oceny sytuacji zawodowej Polaków. - Spodobało mi się jak pan powiedział, że jesteśmy w telewizji informacyjnej i widzom należą się fakty. Ważnym faktem jest to, że GUS nie zbadał ile osób, znalazło pracę, tylko ile osób powiedziało że ich sytuacja zawodowa się polepszyła - mówił Sławomir Mentzen. Przytoczył w tym miejscu, że chodzi o stwierdzenie iż "150 tys. na 300 tys. kobiet miało stwierdzić, że ich sytuacja się polepszyła". Jego zdaniem to metodologiczna pułapka. - Jeśli spojrzeć na twarde dane sytuacja nie rysuje się aż tak kolorowo. Mamy najniższy poziom aktywności kobiet od 19 lat. Nie można wyciągać daleko idących wniosków z takich badań - przyznał. Momentalnie przerwał mu prowadzący program stawiając pytanie o stosunek partii Wolność do programu 500 plus. Mentzen nie został wybity z równowagi, płynnie odpowiedział:DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:
Polacy stracili przez nie miliony złotych! 10 największych afer finansowych III RPPolacy stracili przez nie miliony złotych! 10 największych afer finansowych III RPCzytaj dalej
- 500 plus nie pomogło Polsce demograficznie. Oczywiście bieda została zlikwidowana, pewne nierówności wyrównane - powiedział. Zastrzegł przy tym, że program "nie powinien mieć miejsca w obecnej formie", gdyż należy go bardziej "zmodyfikować".ZOBACZ TAKŻE:
  1. 500 plus w 2019 roku! Czekają nas ogromne zmiany!
  2. Kobieta ujawnia, co dzieje się z pieniędzmi od rządu. „Patola i matki 500 plus”
  3. Ile zarabia Kinga Rusin? Zarobki są naprawdę imponujące
  4. Na co choruje Katarzyna Dowbor? Gwiazda opowiedziała o swoim dramacie
  5. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
PieniądzeCo nam dało 500 plus? 8 zaskakujących efektówCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News