Skandal! Te dzieci nie dostaną 500 i 300 plus

Skandal! Te dzieci nie dostaną 500 i 300 plus

Rzecznik Praw Obywatelskich jest oburzony i po raz kolejny zwraca się do rządu, aby stanąć w obronie tych, którzy sami nie mogą tego zrobić. Jak się bowiem okazuje, są w Polsce dzieci, które nie otrzymają 500+ ani świadczenia 300+ dla uczniów.

Adam Bodnar poruszył ponownie bardzo kontrowersyjny i krzywdzący dla konkretnej grupy temat. Najmłodsi, którzy przebywają obecnie w domach dziecka, nie otrzymają bowiem środków ze sztandarowych projektów rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Nie wszyscy otrzymają 500+

Władze sądzą, iż dzieci te są już na utrzymaniu państwa, więc nie należą im się żadne dodatki. Sprawa nie podoba się wielu obywatelom, którzy twierdzą, że jest to po prostu niesprawiedliwe. - To dyskryminacja. (...) Nie znajdujemy racjonalnego uzasadnienia dla takiego różnicowania w dostępie do tej formy pomocy - powiedziała o sprawie Agnieszka Jarzębska, reprezentująca Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich.

Co stanie się z wykluczonymi dziećmi?

Czas pokaże, czy tym razem apele Bodnara przyniosą pożądane skutki. Na razie nic niestety na to nie wskazuje, aby sytuacja miała się zmienić.  1. Setki tysięcy Polaków na to choruje. Nie mają o tym pojęcia
  2. Antyszczepionkowa patologia wygrała. Odra wróciła do Polski, grozi nam epidemia
  3. Sejm nagle odcięty od świata! PiS chce UKRYĆ, co się dzieje na korytarzu
Następny artykuł