To już oficjalne! Rodzice dostaną nie tylko 500 plus. Dodatkowe kilkaset złotych na bardzo prostych warunkach

To już oficjalne! Rodzice dostaną nie tylko 500 plus. Dodatkowe kilkaset złotych na bardzo prostych warunkach Źródło: .

500 plus to nie jedyne świadczenie, na które mogą liczyć rodzice w najbliższym czasie. Okazuje się, że wkrótce będzie można otrzymać dodatkowe kilkaset złotych. Wystarczy spełnić kilka prostych warunków. Ta wiadomość ucieszy wiele osób.

500 plus to program, z którego korzysta bardzo wiele polskich rodzin. Już wkrótce świadczenie będzie mogła otrzymać większa liczba dzieci, ponieważ od tego roku będzie ono przyznawane także pierwszym dzieciom, bez uwzględniania kryterium dochodowego. Z programu skorzysta ponad 6 mln najmłodszych.

Nie jest to jedyny rządowy program, który ma na celu wspieranie rodzin. W zeszłym roku kalendarzowym po raz pierwszy wypłacono środki dla uczniów rozpoczynających rok szkolny 2018/2019. Program "Dobry start" nie był jednorazowym wsparciem. Według oficjalnych informacji, będzie on kontynuowany. Resort rodziny zapowiada wprowadzenie specjalnej ustawy.

Nie tylko 500 plus. Rodzice mogą liczyć na kontynuację programu "Dobry start"

W ramach programu "Dobry start" można otrzymać jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł. Zostało ono przewidziane dla dzieci do 20. roku życia, a  w przypadku dzieci niepełnosprawnych do 24. roku, które rozpoczynają rok szkolny. Rodzice obawiali się, że program nie będzie kontynuowany, jednak Ministerstwo wydało oficjalny komunikat, który ucieszy bardzo wiele osób. Zostanie wprowadzona ustawa, dzięki której można liczyć nie tylko na 500 plus.

- Uregulowanie prawa do świadczenia "dobry start" w ustawie zapewni stabilizację tego świadczenia i da większą pewność co do jego ciągłego funkcjonowania - zapewniło ministerstwo. 

Świadczenie "Dobry start" będzie można otrzymać bez względu na wysokość dochodów rodziny. Warunki są bardzo proste.

 DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

"Dobry start" na bardzo prostych warunkach

Aby otrzymać jednorazowe świadczenie w wysokości 300 złotych należy złożyć odpowiednie dokumenty. Wnioski w formie papierowej przyjmowane będą od 1 sierpnia, a elektroniczne można składać już od 1 lipca. Rodzice, którzy zdążą dopełnić tych formalności w lipcu lub sierpniu, mogą liczyć na wypłatę świadczenia do końca września. Co ciekawe, z dodatkowego zastrzyku gotówki mogą skorzystać również uczniowie szkół dla dorosłych.

Osoby, które złożą wnioski w późniejszym terminie, mogą liczyć na wypłatę dopiero dwa miesiące od dnia złożenia dokumentów. Nie ma jednak wątpliwości, że w przygotowaniu dzieci do roku szkolnego 2019/2020 pomoże nie tylko program 500 plus.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies udawał martwego, żeby dłużej zostać na spacerze. To jest lepsze niż wszystkie polskie komedie ostatnich lat! Pospadacie z krzeseł ze śmiechu!
  2. Kiedyś była królową TVP. Mężczyźni śnili o niej po nocach, a kobiety marzyły, by być na jej miejscu. To, jak dziś wygląda, zwali was z nóg! 
  3. Barbara Kurdej-Szatan pokazała się bez makijażu. Prawie jej nie poznaliśmy (FOTO)
  4. Wszyscy patrzyli tylko na Martę Kaczyńską i jej syna. Wózek dla dziecka kosztował fortunę (Zdjęcia)
  5. Tak Roksana Węgiel wyglądała na spotkaniu z Agatą Dudą. Kolejna burza wokół 14-latki: "OBCIACH"
  6. Znana prezenterka telewizyjna nie żyje. Rzuciła się na pomoc biednym szczeniaczkom

źródło: Polsat News

Następny artykuł