Już nie 500 plus a 5000 plus! Musicie spełnić tylko jeden warunek

Już nie 500 plus a 5000 plus! Musicie spełnić tylko jeden warunek Źródło: fot. Wikimedia Commons

Kampania wyborcza rozpoczęła się wcześniej, niż się tego spodziewaliśmy. Coraz to nowsze pomysły partii rządzącej na zachęcenie wyborców do głosowania stały się codziennością. Tym razem jednak stawka jest wysoka. Polacy mogą dostać już nie 500 plus a 5000 plus! Wymagania? Tylko jedno.

5000 złotych na dziecko zaraz po porodzie wydaje się kuszącą propozycją. Niestety jednak Polacy nie będą mieli większego wpływu na zaplanowanie tego zysku. O ile program 500 plus niektórzy rodzice traktują jak sposób na życie, o tyle 5000 plus będzie dziełem przypadku. Pieniądze dostaną bowiem tylko rodzice... wieloraczków!

Już nie tylko 500 plus? 5000 plus na trojaczki i czworaczki!

Ten duży finansowy prezent jest pomysłem miasta Szczecin. To tam za urodzenie minimum trojaczków rodzina będzie mogła liczyć na wsparcie na start. Wypłata pieniężna jest jednorazowa. Z programu wyłączono bliźniaki (prawdopodobnie ze względu na wysoki stopień urodzeń takich dzieci w Polsce). O pieniądze mogą się ubiegać rodzice dzieci urodzonych od 1 stycznia 2018 roku, a wnioski składać najpóźniej 12 miesięcy od daty urodzin. Nie jest to jedyna taka inicjatywa w Szczecinie. Miasto to słynie z rozwiniętego programu zapomóg dla wieloraczków. W ramach akcji "Wsparcie dla rodzin" zakupione zostaną do wypożyczenia przez rodziny wielodzietne wózki, przewijaki i nosidełka. Przyjście na świat dużej liczby potomstwa na raz może być problematyczne dla rodziców, zarówno w kwestii organizacyjnej, jak i finansowej. Ciężko uwierzyć, że ten bajeczny krok ze strony miasta nie jest podszyty podtekstem politycznym. Zbliżają się wybory samorządowe i bardzo możliwe, że tak pozytywny ruch jest związany właśnie z nimi. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.



ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyński się nie poddaje. Załamani wyborcy PiS przecierają oczy ze zdumienia
  2. Wszyscy byli zajęci Mundialem, a PiS po cichu podjął PRZEŁOMOWĄ decyzję
  3. Pobito brutalnie polską dziennikarkę! Ksiądz nasłał na nią wściekłych wiernych
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News