PiS ich szykanowało, teraz chce dawać pieniądze. "Kiepski i niestosowny żart"

PiS ich szykanowało, teraz chce dawać pieniądze. "Kiepski i niestosowny żart" Źródło: YouTube/OKO.press

500 plus dla osób niepełnosprawnych przyzna Mateusz Morawiecki w najbliższych miesiącach. Ma to być forma analogiczna do programu rodzina 500+. Wielu osobom się to nie spodobało, a na czwartek planowany jest protest.

500 plus dla osób niepełnosprawnych powyżej 18 roku życiu to bardzko kiepski żart zdaniem Iwony Hartwich, organizatorki prostestu rodziców dzieci niepełnosprawnych. Aktywistka twierdzi, że już wiele razy próbowała otrzymać aprobatę rządu na dofinansowanie budżetu rodzin zmagających się z trudnościami. Największym ciosem dla niej jest to, że kilka dni przed wyborami nagle te pieniądze się znalazły.

Mimo 500 plus protest i tak się odbędzie

Wiele osób, które deklarowało udział w proteście, zmieniło zdanie po obietnicy premiera Mateusza Morawieckiego. Działaczka twierdzi, że 500 plus to i tak za mało na podstawowe utrzymanie dziecka z niepełnosprawnością, poza tym nie wierzy w obietnice prezesa Rady Ministrów. Hartwich wyliczyła, że przy i tak już sporej pomocy finansowej od państwa, deficyt na utrzymanie takiej osoby wynosi około 1000 zł. 

- Nawet jeśli zostanie przyznany dodatek 500 zł dla osób z niepełnosprawnością po 18 rż. to pamiętajcie, że do godnego życia potrzeba o wiele więcej m.in.: usług asystenta dla osób z niepełnosprawnością, bezpłatnych turnusów rehabilitacyjnych, bezpłatnych pampersów i środków do pielęgnacji, dostępu do rehabilitacji, edukacji na terenie szkoły, miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnością‼️ Widzimy się 23 maja o godz. 12.00 pod Pałacem Prezydenckim‼️ Pamiętajcie: Niepełnosprawność dotyczy każdego z nas - pisze Hartwich na Facebooku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z czego finansowane będzie 500 plus?

Jak wiadomo, aby rząd dał 500 zł musi zabrać komuś innemu 600. W tym przypadku fundusz pomocniczy dla osób z orzeczeniem o całkowitej niepełnosprawności będzie finansowany z wpływów od podatku handlowego. 

Protest odbędzie się 23 maja i pierwszym punktem programu ma być odczytanie listu, którego adresatem jest prezydent Andrzej Duda. Potem korowód protestujących z pod Pałacu Prezydenckiego uda się pod Kancelarie Premiera. Wydarzenie zaczyna się o godzinie 12. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską, co się stało?
  2. Jan Englert ma poważne problemy ze ZDROWIEM?! Beata Ścibakówna walczy o męża
  3. Malgorzata Rozenek wrzucila do sieci zdjecie w samych majtkach. Nie uwierzycie, ile na tym zarabia, astronomiczne kwoty
  4. Oniemiejecie. Tak wygladala Malgorzata Kozuchowska w dniu swojego slubu, petarda to malo powiedziane
  5. Media zelektryzowala dzis smutna wiadomosc. Doda trafila wczoraj do szpitala
  6. TVN pilnie przekazuje ostrzezenia wielkiego banku. Twoje pieniadze sa zagrozone

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News