NOWE 500 plus dla milionów Polaków. Nawet dla tych bez dzieci

NOWE 500 plus dla milionów Polaków. Nawet dla tych bez dzieci

500 plus dla emerytów to nowe świadczenie, które zostanie wprowadzone w życie przez obóz władzy. To jeden z programów socjalnych, który PiS obiecał już w kampanii wyborczej. Wszystko wskazuje, że wprowadzi go kosztem lepiej zarabiających Polaków i właśnie dlatego sprawą zajął się Trybunał Konstytucyjny.

Jak wskazuje "Super Express" decyzja rządu w sprawie 500 plus dla seniorów ma zapaść jeszcze w tym roku. Rząd planuje wyznaczyć na ten cel nawet do 7 miliardów złotych. Według szacunków dodatki otrzymałoby nawet 6 milionów osób, w tym wszyscy należący do KRUS, gdzie znaczna część świadczeń nie sięga minimalnej emerytury ZUS-owskiej (dziś ok. 880 zł na rękę). Będą mogli się o nią starać wszyscy, którzy nie pobierają świadczeń wyższych niż 2 tysiące złotych. Ci, którzy nie wypracowali sobie nawet minimalnej emerytury otrzymywaliby pięćset złotych. Byli pracownicy otrzymujący co miesiąc w przedziale 1-1,5 tys. zł dostawaliby 400 zł, a emeryci inkasujący do 2 tys. zł - 300 zł.

500 plus dla emerytów kosztem bogatszych Polaków

Rząd przymierzał się do ozusowania najbogatszych Polaków już od dłuższego czasu. Prezydent Andrzej Duda skierował jednak zapisy projektu ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. "SE" donosi, że sędziowie zajmą się tą kwestią jeszcze w tym roku. W budżecie państwa ma powstać więc kolejne obciążenie socjalne. Skąd rząd weźmie na nie środki? PiS pracuje równocześnie nad opodatkowaniem najbogatszym Polaków. Rząd chce, by zarabiający co najmniej 30-krotność średniej krajowej płacili składki od całości swoich dochodów. Dziś są oni zwolnieni z tego obowiązku. Po takim opodatkowaniu pojawiłyby się środki na świadczenia dla najbiedniejszych emerytów.

O "janosikowym" mówią wprost

W PiS nawet nie kryją się z takimi zamierzeniami. - Jestem zwolennikiem tego, aby przeznaczyć te środki dla seniorów. Powinny zostać wydane na 500 plus dla emerytów, którzy otrzymują najniższe świadczenia. Tak jak Janosik, bierzemy tym, którzy mają w nadmiarze, a oddajemy tym, którzy najbardziej potrzebują tego wsparcia - cytuje Andrzeja Szlachtę, przewodniczącego Komisji Finansów Publicznych z PiS Super Express.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Na celowniku PiS: Gwiazdy, które naraziły się władzy [ZDJĘCIA]
  2. Komunistyczna gwiazda? Internauci OSTRO o Gersdorf i jej obrońcach! [MEMY]
  3. Internauci wyśmiewają zmiany w sądownictwie. Nie szczypią się! [MEMY]
  4. Polscy politycy, którzy będą mieć BAJECZNIE wysokie emerytury
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News