Zła wiadomość dla emerytów! Rząd PiS poniósł porażkę, z obietnic nic nie zostało

Zła wiadomość dla emerytów! Rząd PiS poniósł porażkę, z obietnic nic nie zostało

PiS nie wywiązuje się z obietnic wyborczych. Świadczenia, takie jak prorodzinne 500 plus, zostały wprowadzone na początku ich rządów i miały za zadanie uśpić czujność Polaków. A im dłużej trwa kadencja, tym mniejsza szansa na 500 plus dla emerytów czy obiecane obniżenie podatku VAT.

Jak się okazało, spełnienie jednej z ostatnich obietnic PiS nie będzie nawet możliwe. Ekonomiści przeliczyli, że nasz kraj nie jest w stanie zapewnić kolejnego dodatku socjalnego. 500 plus dla emerytów oraz tzw. 13-ta emerytura mogą przejść do sfery marzeń. Jednak nie są to jedyne problemy obecnej partii rządzącej. Pieniędzy potrzeba także w innych celach, a jak niechętnie się wspomina - funduszy brak.

Elżbieta Rafalska nie daje żadnych szans na 500 plus dla emerytów

We wtorek rząd ogłosił przyjęty na Radzie Ministrów wskaźnik waloryzacji emerytur. Najniższe miałyby wzrosnąć o 33,57 zł, a przeciętne o około 73,77 zł. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, ogłaszając te postanowienia, przekreśliła możliwość podarowania emerytom dodatkowych świadczeń. Ciekawe jest jednak to, że rząd podczas obraz Rady nie podjął decyzji w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia. Minister finansów Teresa Czerwińska stwierdziła, że proponowany przez Rafalską wzrost o 150 złotych to... za dużo! W teorii kraj jest "w coraz lepszym stanie". W praktyce minimalne wynagrodzenie najprawdopodobniej zostanie zwiększone o ustawowe minimum. Oficjalną decyzję rządu poznamy w piątek, jednak prognozy nie są dobre. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Międzynarodowa afera, Franciszek interweniuje ws. Polski! Lech Kaczyński zamieszany
  2. Dramat Andrzeja Dudy. Najbliżsi wbili mu nóż w plecy
  3. Wszyscy zapłacimy Rydzykowi! Oburzające fakty ujrzały światło dzienne
  4. Księżniczka Charlotte i Książę George NIE MOGĄ siadać z rodzicami przy stole. Dlaczego?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News