500 plus
Fot. Flickr/Kancelaria Premiera
Wiadomości Pikio - 8 Grudnia 2018

Polacy o tym nie wiedzą! Niewygodne informacje ws. 500 plus zostały PRZEMILCZANE

500 plus okazało się ważną kartą przetargową polityków Zjednoczonej Prawicy przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku. Jak się jednak okazało, koszty projektu są naprawdę gigantyczne, z czego wielu obywateli wcześniej nie do końca zdawało sobie sprawę. Warto więc rozważyć, co działoby się z krajowym budżetem, gdyby nigdy nie wprowadzono socjalnego programu.

500 plus trafia do tysięcy polskich rodzin. Świadczenie jest skierowane głównie do najuboższych. Ma bowiem na celu poprawienie standardów życia najmłodszych obywateli, których rodzice często nie są w stanie utrzymać budżetu rodziny na wymarzonym poziomie.

Ile kosztuje Polaków 500 plus? Gigantyczne kwoty mogą zaskoczyć

Program ma jednak nie tylko licznych zwolenników, ale także coraz głośniej grzmiących przeciwników. Eksperci ostrzegają przed negatywnymi skutkami projektu, które odczuła już krajowa gospodarka. Wśród poważnych problemów, które 500 plus jedynie pogłębiło, często wylicza się między innymi rosnącą inflację, wiążącą się oczywiście z idącymi w górę cenami nawet podstawowych produktów. Początek grudnia skłania więc do zastanowienia się, jak wiele pieniędzy wypłynęło z polskiego budżetu na rzecz wypłacania świadczenia. Liczby okazują się naprawdę gigantyczne i wręcz niewyobrażalne dla przeciętnego wyborcy, który może się okazać naprawdę nimi zadziwiony.

Jak wygląda prawda o 500 plus? Liczby mówią wszystko

W ustawie budżetowej założono, że na koniec 2018 roku deficyt wyniesie 41,5 mld zł. Kwota ta zdecydowanie nie jest mała, a głęboki wpływ mają na nią oczywiście wydatki związane z 500 plus.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
KościółKsiądz legenda molestował dzieci? Wstrząsające wyznania wyszły na jawCzytaj dalej
W budżecie na kończący się już rok zaplanowano 24,5 mld zł, które miały zostać wydane właśnie na realizację flagowego, najważniejszego prawdopodobnie programu socjalnego. Jak sugeruje wielu obywateli, gdyby projekt nigdy nie wszedł w życie, Polska byłaby obecnie w dużo wygodniejszej pozycji jeśli chodzi o deficyt. Przez długi czas sami za to nie zdawali sobie sprawy z tego, ile program w rzeczywistości pochłania środków. - Przez cały okres funkcjonowania nie mieliśmy trudności z zagwarantowaniem płynności płatniczych. Pieniądze są zagwarantowane w kwocie, nawet na wyrost, to jest ok. 24,5 mld zł. To jest kwota, która obejmuje wypłatę wszystkich świadczeń na poziomie gminy, ale też pieczy zastępczej oraz obsługę tego zadania. Środki są zabezpieczone w kwocie wystarczającej - tłumaczyła za to sama minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska na początku tego roku.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Niestety, ta informacja ws. emerytur zmienia wszystko! Będzie DRASTYCZNA zmiana wieku i kwoty
  2. W którym tygodniu czuć ruchy dziecka? Ekspert odpowiada
  3. Kaczyński w niesamowicie ciężkiej żałobie. Nie może się z tym pogodzić, głos mu się łamie
  4. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej TOKSYCZNYCH par
  5. Pogoda pogarsza się z każdą chwilą! U wielu Polaków już wystąpiły objawy, będzie gorzej
ZAMIANA
Agata DudaAgata Duda niewiele mówi o sobie. Przecieki z jej otoczenia zadziwiają!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News