500 plus Mateusz Morawiecki ogłosił zmiany
Fot. Pixabay.com
Patryk Korzec - 17 Grudnia 2018

Będzie nowy program "plus"! Wiemy kto dostanie pieniądze

500 plus do tej pory uważane było za jeden z największych sukcesów Prawa i Sprawiedliwości. Wypłacane pieniądze pomagały przeżyć każdy miesiąc milionom Polaków, teraz jednak okazuje się, że wprowadzony ma zostać nowy program "plus". Właśnie ujawniono, jakie wymagania trzeba będzie spełnić, by otrzymać świadczenie. 

500 plus wprowadzone zostało zaledwie dwa lata temu, a już uważa się je za największy sukces PiS, który zwykle traktuje się jako główny dowód na tzw. dobrą zmianę. Świadczenia co miesiąc pobiera ogromna ilość Polskich rodzin, które dzięki nim mogą zadbać o godne życie dla swoich dzieci. Teraz okazuje się, że Prawo i Sprawiedliwość nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Właśnie ujawniono nowy program "plus", który może zacząć funkcjonować już niedługo. Pojawiły się również informacje, kto dokładnie będzie miał szansę otrzymać specjalne wsparcie od państwa.

500 plus to nie wszystko - PiS przygotowuje nowy program "plus"

Jak informuje "Fakt", ukończono już prace nad projektem ustawy Ciąża plus. W zeszły czwartek Komitet Społeczny Rady ministrów miał już przyjąć jego założenia i przewiduje się, że wejdzie on w życie już w najbliższych tygodniach - planowo wprowadzony miał zostać do końca roku. Zgodnie z projektem dzięki programowi powstać miała specjalna lista C, a na niej wypisano by preparaty najczęściej przepisywane ciężarnym, które miałyby być darmowe. - Wszystkim nam zależy, żeby mamy w czasie ciąży były zdrowe i żeby dzieciaki rodziły się zdrowe; w związku z tym wprowadzamy program darmowych leków dla kobiet w ciąży - mówiła Beata Szydło.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
PieniądzeCo nam dało 500 plus? 8 zaskakujących efektówCzytaj dalej

Warunki programu Ciąża plus

Jak każdy program polityczny i ten ma także pewne specjalne warunki, które korygują jego działanie. Podkreśla się, iż darmowe mają być tylko leki na receptę (np. na utrzymanie ciąży czy na nadciśnienie), koniecznie wypisać je jednak będzie musiał lekarz rodzinny, ginekolog lub inny specjalista opiekujący się kobietą i ciążą. Warunkiem koniecznym jest także jego współpraca z NFZ. Wszystkie pozostałe leki używane przez ciężarne, które nie są na receptę, nie będą finansowane. Ministerstwo Zdrowia zgodnie z doniesieniami Faktu ma cztery miesiące od momentu wejścia ustawy w życie, by przygotować dokładną listę leków refundowanych. Szacunkowe koszty określa się na około 20 mln złotych rocznie. Nie jest podany także miesiąc ciąży, od którego kobieta będzie mogła starać się o darmowe leki, więc przyjmuje się, że będzie to funkcjonowało od momentu stwierdzenia ciąży przez lekarza.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tragiczne wiadomości dla Kaczyńskiego. Rydzyk zaczął go niszczyć
  2. Lidl, Biedronka czy Auchan? W tym sklepie najszybciej zrobisz świąteczne zakupy
  3. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Potrafisz się dobrze zachować?
  5. Jolanta Kwaśniewska nigdy nie była tak ostra. Miarka się przebrala
500+500 plus nie jest przyznawane równomiernie. W tych rejonach większość dzieci go nie dostajeCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News