500 plus i emerytura obywatelska
Fot. Pixabay
Patryk Korzec - 20 Grudnia 2018

500 plus będzie podwojone! Te osoby dostaną wielkie wsparcie

500 plus bardzo często nazywane jest najlepszym programem wprowadzonym podczas rządów Prawa i Sprawiedliwości. Dzięki otrzymywanym świadczeniom tysiące rodziców mogą zapewnić swoim dzieciom godne życie, a teraz pojawiła się szansa, że część rodzin dostanie podwójne świadczenie. 

500 plus uważa się za najbardziej charakterystyczny znak tzw. dobrej zmiany. Polacy cieszą się, że za dodatkowe pieniądze mogą zapewnić swoim dzieciom wszystkie niezbędne do życia rzeczy i nikt nie wymaga za to od nich szczególnego poświęcenia. Takim działaniem rząd PiS wzbudził oczywiście ogromną sympatię i zyskał gigantyczne poparcie wyborców, teraz jednak okazuje się, że część osób może mieć jeszcze lepiej. Niektóre rodziny już niedługo będą miały szansę dostać podwójne 500 plus.

Podwójne 500 plus będzie możliwe?

Kwestia podwójnego 500 plus pojawia się od dawna zarówno w mediach, jak i w rozmowach i wypowiedziach polityków, do tej pory jednak prawie nikt nie podchodził do tej sprawy poważnie. Wydawało się, że jest to absolutnie nieosiągalne dla polskiego rządu, teraz jednak okazuje się, że pewna grupa rodzin rzeczywiście może otrzymać kolejne wsparcie. - Rodzicielstwo wiąże się nie tylko z wielką radością, lecz również z ogromnym wysiłkiem i wyzwaniami. Wspólnota samorządowa powinna w miarę możliwości pomagać rodzicom i nowo narodzonemu dziecku, również przez dodatkowe wsparcie materialne - mówił Andrzej Rataj, radny miejski z Poznania. To właśnie on wpadł na to, by wprowadzić program gwarantujący rodzicom dodatkowe, jednorazowe świadczenie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
GłówneKrzysztof Jackowski i inni nie mogli już dłużej milczeć. To wydarzy się w 2019 roku, straszne wizjeCzytaj dalej

W jakiej formie przyznawane będzie nowe 500 plus w Poznaniu?

500 plus jak wszyscy wiemy jest świadczeniem comiesięcznym, to poznańskiego radnego natomiast otrzymać będzie można jednokrotnie przy narodzinach dziecka. Nie obowiązywać za to mają żadne wytyczne dotyczące rodziców - każdy noworodek byłby objęty wsparciem. Inna od tradycyjnego 500 plus jest również forma przyznawania świadczenia - wsparcie dla rodziców ma mieć postać wyprawki wartej pół tysiąca. - Musiałyby być to produkty dobrej jakości. Niektóre mogłyby mieć logo Poznania, dla tworzenia poczucia wspólnoty. Wyprawka taka mogłaby mieć wartość 500 zł, dzięki czemu stanowiłaby odczuwalne wsparcie dla rodziców - mówi. Miałyby się na to składać różnego rodzaju środki czystości, higieny, akcesoria do pielęgnacji czy zabawki edukacyjne. Brzmi jak coś nie do wykonania, jednak rzeczywiście projekt ten jest rozpatrywany. - Przymierzamy się do realizacji tego zadania. Obecnie trwa szacowanie kosztów - informuje Hanna Surma z poznańskiego urzędu miasta.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polacy wpadną w szał. Wielotysięczne wypłaty w Sejmie za… brak pracy
  2. GIGANTYCZNE zmiany w banku Pekao. Co na to klienci?
  3. Ile lat ma Katarzyna Dowbor? Gdy internauci to odkryli, złapali się za głowy
  4. Jestem brzydka. Wyznanie Hani: „Mój chłopak uważa, że jestem brzydka. Powiedział tak swojemu ojcu”
  5. Masz konto w ING? UWAGA! Możesz stracić FORTUNĘ
GłówneEmerytury przechodzą rewolucyjne zmiany. Co musisz o nich wiedziećCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News