Wygarnęli Andruszkiewiczowi słowa o Smoleńsku i 500 plus. Kaczyński o tym wiedział?

Wygarnęli Andruszkiewiczowi słowa o Smoleńsku i 500 plus. Kaczyński o tym wiedział? Źródło: screen youtube.com/Telewizja Republika

500 plus jest sztandarowym projektem PiS, który wśród Polaków odniósł niesamowity sukces. Teraz media wydobyły słowa Andruszkiewicza w sprawie sztandarowego projektu partii oraz katastrofy smoleńskiej.

500 plus przyznawane jest już od ponad dwóch lat i przez ten czas nadal poruszany jest jego temat w sferze politycznej. Projekt trafił do milionów polaków, którzy teraz nie wyobrażają sobie życia bez tego dodatku. Jednak początkowo wzbudzał on wiele sprzeciwu zwłaszcza ze strony opozycji, która bardzo szybko zmieniła zdanie na ten temat. Teraz media przypomniały, jak do projektu podchodził Adam Andruszkiewicz, który w ostatnim czasie wzbudza masę kontrowersji.

Andruszkiewicz krytykuje 500 plus

Nie da się ukryć, że sztandarowy projekt rządu PiS wspomógł wiele potrzebujących rodzin. Jednak wciąż jest liczne grono przeciwników tego rodzaju polityki socjalnej, którzy uważają, że wspomaga on również powstawanie patologii w naszym kraju. Kolejnym głosem przeciw temu projektowi jest to, że coraz więcej osób rezygnuje z pracy, ponieważ o wiele łatwiej i wygodniej się im żyje, pobierając świadczenie od rządu oraz zasiłki. Jednocześnie ich stan majątkowy praktycznie się nie zmienia, a nawet może pójść w górę. Mimo to politycy, którzy do wcześniej sprzeciwiali się mu, teraz doskonale zdają sobie sprawę, że nie ma możliwości, aby w obecnej sytuacji z niego zrezygnować. Oczywiście politycy PiS od samego początku chwalili ten pomysł i nie zmieniło się to po dziś dzień.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Jednak Adam Andruszkiewicz, który w ostatnich dniach jest na ustach każdych, zanim został członkiem rządu PiS, nie podchodził do tego projektu tak chętnie. Według polityka znacznie lepiej byłoby zainwestować te pieniądze w budowę mieszkań. - Ich kupno pomoże w budowie klasy średniej - stwierdził polityk. Nie jest to jednak jego jedyna sprzeczność z poglądami PiS. Andruszkiewicz w swoim czasie zabierał również głos w sprawie katastrofy smoleńskiej, która stała się prawdziwym credo w otoczeniu Jarosława Kaczyńskiego. Obecny wiceminister cyfryzacji sprzeciwiał się ekshumacji ofiar i w ten sposób popierał stanowisko rodzin osób zmarłych podczas tragedii. Nie da się ukryć, że jest to bardzo sprzeczne podejście do tych tematów względem, chociażby prezesa partii, który bądź co bądź nie lubi niezgodności wśród swoich ludzi. Czyżby miał wyciągnąć z tego jakieś konsekwencje?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wiemy, jaką karę ma dostać właściciel Escape Roomu w Koszalinie!
  2. Ogromne kłopoty klientów polskiego banku! Stracili dostęp do swoich pieniędzy
  3. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
  4. Beata Kozidrak znów jest zakochana?! Kim jest tajemnicza, nowa miłość gwiazdy?
  5. Ile waży Barbara Kurdej-Szatan? Waga gwiazdy sprawiła, że opadły nam szczęki
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News