500+ może nie trafić do wielu rodzin. Trzeba się śpieszyć, dzisiaj jest ostatnia szansa

500+ może nie trafić do wielu rodzin. Trzeba się śpieszyć, dzisiaj jest ostatnia szansa Źródło: unsplash/ Kelly Sikkema/

500 plus może nie trafić do wszystkich rodzin w Polsce? Okazuje się, że właśnie dziś jest ostatnia szansa, a gdy ktoś to zaniedba, może zapomnieć o dodatkowym świadczeniu.

500 plus od samego początku wzbudza wielkie emocje wśród rodaków i to nie tylko tych, którzy starają się o świadczenie, ale również tych, którzy nie założyli jeszcze własnej rodziny. Jak nie trudno zauważyć, jedni są temu stanowczo przeciwni, natomiast inni uważają, że jest to wielka pomoc w wychowaniu pociech i co najważniejsze, każda nowelizacja ustawy zmierza ku lepszemu. Tymczasem pojawiły się informacje, że nie każda rodzina może otrzymać 500 plus i to właśnie dziś przypada ostatnia szansa, by je dostać. 

500 plus nie dla każdego? Trzeba się spieszyć, dzisiaj jest ostatnia szansa 

Choć projekt PiS-u ma nie tylko swoich zwolenników, ale i szerokie grono przeciwników, ustawa weszła w życie już jakiś czas temu i wiele wskazuje na to, że póki co nie zniknie tak szybko. Pojawiają się kolejne zmiany, które mają ułatwić życia wielu rodzinom, jednak jeżeli ktoś obudzi się zbyt późno, może zapomnieć o świadczeniu. 

Przypominamy, że właśnie upływa termin złożenia wniosku, który był wyznaczony do 31 października. Oznacza to, że dziś jest ostatnia szansa na złożenie go osobiście w urzędzie lub drogą elektroniczną. 

- Złożenie wniosku w październiku 2019 roku oznacza, że świadczenie zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 grudnia - podaje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Co jeśli nie zdążymy? 

Jeżeli komuś jednak nie uda się złożyć wniosku jeszcze dziś i zrobi to już w listopadzie może szybko pożałować, że nie zabrał się za to odpowiednio wcześnie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Opiekunka Violetty Villas robiła jej straszne rzeczy. Trafi za to do więzienia

2. Już za chwilę pogoda zwariuje, czegoś takiego nikt się nie spodziewał. Nad Polskę nadciąga "Biskajskie ciepło"

Wszyscy ci, którzy swoje dokumenty złożą już w nowym miesiącu, mogą między innymi pożegnać się z dodatkiem za październik. Co więcej, po 31 października urzędnicy na rozpatrzenie wniosków i wypłacenie pieniędzy będą mieli czas już do końca stycznia przyszłego roku, dlatego takim sposobem można nie tylko pożegnać się z niezłą sumką, ale również wyczekać swoje na świadczenie w czasie, gdy pozostałe rodzinny będą już cieszyć się z funduszy. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ryanaira w Polsce już NIE ZOBACZYMY. Odważny krok firmy
  2. DRAMAT gwiazdy TVP. Mąż aktorki w ciężkim stanie
  3. Koszmar, pociąg stanął w ogniu, ludzie wyskakiwali przez okna. 62 pasażerów nie żyje, 31 jest rannych, tragedia za granicą
  4. Położne aż zbladły gdy zobaczyła jej synka. Mama spojrzała na jego twarz i sama omal nie zemdlała, nie spodziewała się takiego widoku
  5. Zmieszaj trzy tanie składniki i wypij przed snem. W ten sposób szybko zaczniesz tracić zbędne kilogramy

Źródło: super express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News