Kolosalna zmiana w 500 plus? Doniesienia wprawiają w osłupienie

Kolosalna zmiana w 500 plus? Doniesienia wprawiają w osłupienie Źródło: Pixabay pasja1000

500 plus może czekać kolejna, kolosalna zmiana. Nie wszystkim Polakom podoba się obecny kształt programu. Wielu z nich apeluje o wprowadzenie zasad. Doniesienia, które ostatnio pojawiły się w mediach, wprawiają w osłupienie. Wielu osobom nie spodobają się pomysły, które pojawiły się po sukcesie bonu turystycznego.

Wicepremier Jadwiga Emilewicz, w rozmowie z portalem Money.pl, zabrała głos w sprawie tego, jak sprawuje się wprowadzony niedawno bon turystyczny dla rodzin z dziećmi. Okazuje się, że świadczenie cieszy się ogromną popularnością. Z pomocy finansowej skorzystało wielu Polaków. Rząd zauważył, że taka forma wypłacania pieniędzy daje większą kontrolę nad tym, na co zostaną spożytkowane. Ten wniosek sprawił, że rządzący zastanawiają się, czy wszystkie świadczenia nie powinny być wypłacane właśnie w ten sposób. Wszystko wskazuje na to, że rodziców pobierających 500 plus może czekać kolosalna zmiana.

500 plus z kolosalnymi zmianami?

Szefowa resortu rozwoju przyznała, że forma bonu jest gwarancją, że pieniądze zostaną wykorzystane na usługi turystyczne i wypoczynek najmłodszych, a nie na łatanie dziur w domowym budżecie rodziny. Jadwiga Emilianowicz uważa, że realizacja wszystkich świadczeń, w tym 500 plus, w taki sposób sprawiłaby, że ustawodawca miałby większą kontrolę nad tym, czy pieniądze zostaną wykorzystane tak, jak zaplanował. Wpływ na pojawienie się takich wniosków ma nie tylko bon turystyczny, ale także panująca pandemia koronawirusa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że wiele spraw trzeba było załatwiać drogą internetową. Profesor Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyznała, że wiele działań instytucji zostało wymuszonych przez COVID-19. Nowy proces przyniósł jednak bardzo pozytywne wnioski. Kierunek ten ma więc zostać wykorzystany w szerokim zastosowaniu do działań ZUS-u. Obecnie pracuje się nad wzmocnieniem systemu PUE, dzięki czemu obsługa internetowa będzie wygodniejsza i lepiej dostępna. 

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski nie pozostawił złudzeń. Przekazał właśnie wiadomość dot. nowych, poważnych ograniczeń

2. Rzecznik ministra zdrowia komentuje dzisiejszy raport. Nie ma dobrych informacji na weekend

3. Premier Morawiecki mówi o powrocie obowiązkowej kwarantanny. Kiedy możemy się jej spodziewać?

Obecnie wydatki rodzin, które korzystają ze świadczenia 500 plus, nie są w żaden sposób kontrolowane. Zwykle pieniądze stają się częścią domowego budżetu. Wypowiedzi Polaków są jednak niemal jednogłośne. Rodacy oczekują zmian, dzięki którym możliwa będzie kontrola nad funduszami świadczeniobiorców. Aż 64 procent ankietowanych obywateli naszego kraju chciałoby, żeby program 500 plus przybrał formę bonu na konkretne usługi lub produkty. Oznacza to, że rodzice nie otrzymywaliby pieniędzy do ręki. Do zakupu usług i produktów upoważniałby kod otrzymany wiadomością SMS po rejestracji w systemie. Bon turystyczny stał się więc inspiracją, która może zapoczątkować podjęcie kolejnych kroków, które udoskonalą wypłacanie świadczenia 500 plus. Popieracie takie rozwiązanie?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Łukasz Szumowski właśnie przekazał ważne informacje. Chodzi o obostrzenia, już wszystko jasne
  2. Oficjalnie: wielki powrót do Legii staje się faktem. Artur Boruc już w Warszawie
  3. Emeryci dostaną nawet po 33 tys. złotych? Wszystko gotowe, projekt w Senacie
  4. Niepokojąca informacja dla seniorów. Są zagrożeni, mogą stracić wiele
  5. Zapadła decyzja ws. powrotu dzieci do szkół. Pada konkretny termin
  6. 90% gospodyń psuje mizerię przez 1 błąd. Wystarczy dodać sekretny składnik naszych babek, smak rozpieszcza podniebienie
  7. Były poseł i mąż znanej dziennikarki stanął przed prokuraturą. Usłyszał aż 5 zarzutów
  8. Latami męczyła się z nieuprzejmym, opryskliwym klientem. Gdy nagle zmarł, na jaw wyszła rzecz, jaką dla niej zrobił
  9. Barbara Kurdej-Szatan podjęła trudną decyzję. Chodzi o jej nienarodzone dziecko, nie miała wyboru

Źródło: Wirtualna Polska

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News