Ostre słowa polityka zmroziły krew w żyłach polskich rodzin: "500 plus jest do likwidacji"

Ostre słowa polityka zmroziły krew w żyłach polskich rodzin: "500 plus jest do likwidacji" Źródło: .

Nad 500 plus pojawiły się ciemne chmury - czy zostanie niedługo zlikwidowane? Jeden z polskich polityków nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Swoimi kontrowersyjnymi słowami zaniepokoił wielu Polaków.

500 plus to świadczenie wprowadzone przez PiS 3 lata temu. Teraz, po wyborach parlamentarnych, politycy, którzy dostali się do Sejmu, nie wypowiadają się dobrze o tym programie socjalnym. Mówią otwarcie, że 500 plus "jest do likwidacji".

Poseł Konfederacji nie kryje niechęci do programów socjalnych, które są nieodpowiedzialne ekonomicznie

Poseł Konfederacji, który współpracuje od lat z Januszem Korwin-Mikkem, nie boi się głosić odważnych i radykalnych poglądów. Niektóre z haseł musiały mocno podziałać na Polaków, ponieważ partia otrzymała 11 mandatów do Sejmu - milion osób oddało głos na przedstawicieli Konfederacji. Na Wiejską dostał się m.in. Dobromir Sośnierz.

Mężczyzna mówi, że Konfederacja jest znana z kontrowersyjnych stwierdzeń, bo głównie ostre poglądy trafiają do mediów, jak na przykład ten o 500 plus. Ugrupowanie jest całkowicie za liberalizowaniem gospodarki, czyli są przeciwnikami obecności i rozwoju programów socjalnych, które najczęściej są nieodpowiedzialne ekonomicznie. Według Sośnierza 500 plus to nic innego niż przekupywanie wyborców, a świadczenie powinno zostać zlikwidowane.

500 plus to kupowanie wyborców. Ulgi podatkowe są o wiele lepszym pomysłem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dobromir Sośnierz jest zdania, że należy zlikwidować 500 plus. W jego miejsce z kolei mogłyby się pojawić ulgi podatkowe i zdałoby to egzamin.

- Docelowo uważam, że 500 plus jest do likwidacji. To wyjątkowo demoralizujący sposób prowadzenia polityki PiS. To kupowanie wyborców. To nie jest postulat Konfederacji, staram się to zastrzegać, jeśli o tym mówię. (…) Ale jeśli Konfederacja miałaby decydujący głos, to zlikwidowałaby 500 plus, ale zlikwidowałaby też podatek dochodowy. Cały problem by zniknął - tłumaczy poseł Konfederacji.

Dzisiaj grzeje: 1. Opiekunka Violetty Villas robiła jej straszne rzeczy. Trafi za to do więzienia
2. Pies był u skraju życia, poszedł na jeden z ostatnich spacerów. Na polanie w poruszający sposób "powiedział" opiekunce, że zaraz umrze

Konfederacja jest mniejszością w Sejmie, dlatego nie ma szans, by zmienić system w taki sposób, jaki marzy się partii. Będzie to możliwe, jeśli w jakiś sposób spełnią się czarne przepowiednie o załamaniu gospodarki.

- Nic nie wskazuje, że będziemy głosem decydującym w tym Sejmie. Może coś się uda poprawić, może coś się uda zmienić, ale to raczej będą rzeczy drobne. Być może PiS będzie potrzebował pomocy, a być może opozycja będzie chciała, żebyśmy pomagali w blokowaniu szkodliwych pomysłów. W ciągu roku czy dwóch nie zmieni się systemu, który jest tak głęboko chory - twierdzi Sośnierz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 500 plus dla emerytów w wysokości 10 zł. Wielu otrzymało głodowe świadczenia
  2. DRAMAT gwiazdy TVP. Mąż aktorki w ciężkim stanie
  3. Bardzo smutna wiadomość. 2-letnia córka gwiazdora, którego hity znają tysiące osób, zmarła na jego oczach
  4. Apel rodziny zmarłej w tragicznych okolicznościach mamy i jej trzech małych córek. Polsat przekazał smutne informacje
  5. Nagle wstał i na żywo zaczął pokazywać wszystkie tajemnice własnego domu. Twierdzi, że kontaktuje się ze zmarłymi

Źródło: Popularne

Następny artykuł