Wprowadzono kluczowe zmiany w 500 plus. Wszyscy rodzice muszą o nich pamiętać

Wprowadzono kluczowe zmiany w 500 plus. Wszyscy rodzice muszą o nich pamiętać Źródło: Publicdomainpictures.net

Kluczowe zmiany w świadczeniu 500 plus, wszyscy rodzice powinni o nich pamiętać. Dotychczas terminem rozpoczynającym nabór wniosków był 1 lipca, w tym roku wprowadzono zmiany w tym systemie. Samo wnioskowanie o świadczenie będzie również przebiegało w inny sposób niż do tej pory.

Wprowadzone zostały kluczowe zmiany w świadczeniu 500 plus. Do tej pory mogliśmy datą rozpoczynającą nabór wniosków, był 1 lipca. W tym roku jednak się to zmieniło. Podobnie ma się sprawa z przebiegiem wnioskowania o zasiłek. Wszyscy rodzice powinni pamiętać o tym, jaki zmiany ich czekają. 

Kluczowe zmiany w programie 500 plus, rodzice powinni o nich pamiętać

Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej przypomniała, że w obecnym roku nie ma potrzeby składania nowego wniosku o przyznanie świadczenia 500 plus. Dotychczas 1 lipca był terminem, kiedy zaczynał obowiązywać nowy nabór dokumentów, wszyscy, którzy złożyli je jednak od 1 lipca ubiegłego roku, mogą pobierać nadal świadczenie do maja 2021 bez potrzeby składania nowego wniosku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice oraz opiekunowie, którzy dotychczas nie mieli okazji skorzystać z programu wychowawczego, oczywiście mogą w każdej chwili przystąpić do niego. Wnioski można składać za pośrednictwem portalu Emp@tia, Platformy Usług Elektronicznych ZUS czy bankowości elektronicznej.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej dodał również, że w przyszłym roku będzie obowiązywał nowy okres świadczeniowy dla prorodzinnego programu. Okres, obejmujący go, będzie rozpoczynał się 1 czerwca i trwał do 31 maja kolejnego roku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Rząd właśnie podjął ostateczną decyzję. Od 17 lipca w całej Polsce znika ważny zakaz

2. Pilne ostrzeżenie GIS. W boczku z Biedronki wykryto niebezpieczne bakterie

Już 1 lutego 2021 roku będzie można składać wnioski drogą elektroniczną, jeśli chcemy zrobić to tradycyjnie, taka możliwość wejdzie 1 kwietnia. Ministerstwo zapewniło, że zanim nowe przepisy wejdą w życie, przeprowadzona zostanie akcja informacyjna. Ma odbywać się na szeroką skalę, w związku z czym, każdy powinien otrzymać niezbędne informacje na temat szczegółów wprowadzanych zmian. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Magda Gessler pokazała zdjęcie dziecka Lary. Fani od razu pośpieszyli z gratulacjami
  2. Agnieszka Radwańska nagle zabrała głos ws. swojej ciąży. Momentalnie posypały się gratulacje, fani są w euforii
  3. Pijana matka na oczach dzieci urządziła horror. Wstrząsające sceny w polskim mieście
  4. Tragiczna informacja wstrząsnęła fanami. Niestety, nie żyje wielki gwiazdor
  5. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy każdego Polaka, trzeba wiedzieć
  6. Krzysztof Krawczyk przekazał wstrząsającą wiadomość. Pozostała już tylko modlitwa

Źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News