"Przy takiej polityce 500 plus będzie warte 50 zł". Prof. Płatek ostro o rządzie PiS

"Przy takiej polityce 500 plus będzie warte 50 zł". Prof. Płatek ostro o rządzie PiS Źródło: Screen/Youtube/ Superstacja

500 plus przez wielu uważane jest za wielki sukces polityki PiS. Dzięki programowi udało im się przekonać do siebie dużą część polskiego społeczeństwa. Na ten temat zupełnie inne zdanie ma prof. Monika Płatek, która ostro skrytykowała rządy Prawa i Sprawiedliwości.

500 plus zwykle uważany jest za wielki sukces rządów PiS. Ta inicjatywa często postrzegana jest jako główny powód, dla którego PiS nadal utrzymuje się przy władzy. Nie wszyscy natomiast podzielają entuzjazm związany z tym projektem, jak i z pozostałymi działaniami partii rządzącej. Krytycznie o 500 plus i partii Jarosława Kaczyńskiego wypowiedziała się prof. Płatek.

"500 plus będzie warte 50 złotych" 

500 plus to świadczenia wychowawcze, z którego korzysta cała masa polskich obywateli. Teraz od 1 lipca, gdy w życie wejdą nowe zasady przyznawania pieniędzy, jeszcze więcej osób będzie mogło zgłosić się po finansową pomoc.

Profesor Monika Płatek, na którą spłynęła fala krytyki ze strony polskiej prawicy w związku z jej wypowiedzią na temat więziennictwa, zabrała głos również w sprawie świadczenia. Polska prawniczka stwierdziła, że biorąc pod uwagę luźne podejście polityków PiS do prawa, nie ma co polegać na ich obietnicach. Program świadczeń wychowawczych skwitowała słowami "500 plus będzie warte 50 złotych". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Prof. Płatek krytykuje PiS

Jednym z największych krytyków prof. Płatek był europoseł Patryk Jaki, który wyśmiał jej wypowiedź dotyczącą więziennictwa w Polsce. Prawniczka zdecydowała się odpowiedzieć na krytykę w sposób typowy dla siebie, czyli poprzez rzeczową i logiczną analizę. Płatek uważa, że to, co PiS robi w naszym kraju jest przerażające. 

- Ktoś, kto w dwa dni demoluje kodeks i lekceważy procedury nowelizacji kodeksu demonstracyjnie mówi - mam was i wasze bezpieczeństwo, że władza będzie się stosować do reguł, gdzieś. Tym samym posyła świat jasny sygnał - w Polsce nie można liczyć na praworządność - komentuje działania polityków tej partii wykładowczyni. 

Uważa, ze nie można zaufać rządowi, który według niej notorycznie łamie prawo. Sądzi, że nie ma co się przywiązywać do obietnic PiS dotyczących wypłacania 500 plus. 

- (...)Przy takiej polityce to 500 zaraz warte będzie 50; także dlatego, że skoro ta władza nie czuje się związana prawem, to ono nie obowiązuje. Te 500 zaraz może być, pod byle pretekstem, odebrane, zagarnięte, odwołane - tłumaczy swój tok myślenia prawniczka. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Bracia Golec unikają TEGO tematu jak ognia. Prawda w końcu wyszła na jaw! Tego nikt się po nich nie spodziewał!
  2. Nie żyje Krzysztof. Był synem znanego polskiego artysty. Okoliczności śmierci budzą przerażenie
  3. Barbara Kurdej-Szatan pękła. Ujawniła skandaliczne kulisy wyrzucenia z TVP, oburzający nietakt
  4. To nigdy nie było publikowane, a porusza do głębi. Żona śmiertelnie ugodzonego Adamowicza wywołała lawinę emocji zdjęciem męża
  5. Reportaż TVN zmroził Polaków. Chłopiec i dziewięcioro rodzeństwa wychowywało się w koszmarnych warunkach na skraju lasu
  6. Okrucieństwo mordercy jest nie do opisania. Nie żyje młoda mama, zadźgana miesiąc po porodzie, dramat na Śląsku
  7.  

Źródło: Polityczek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News