500 plus z dodatkiem
Pixabay.com Pexels
Irmina Jach - 27 Listopada 2020

Będzie dodatek do 500 plus? Pojawiła się oficjalna wiadomość, wielu rodziców będzie wniebowziętych

500 plus już wkrótce może zostać wzbogacone o specjalny dodatek dla rodziców, którzy szybko zdecydują się na poczęcie drugiej pociechy. Wiceminister rodziny Barbara Socha ogłosiła wprowadzenie nowej strategii demograficznej rządu. Celem działań jest "zwiększenie idealnej wielkości rodziny".

Świadczenie 500 plus, które obowiązuje od 2016 roku, jest jednym z głównych programów prorodzinnych Prawa i Sprawiedliwości. Według założeń miało podnieść poziom życia polskich rodzin oraz poprawić sytuację demograficzną w kraju. Cel ten jednak nie został osiągnięty. Być może dlatego, rząd rozważa wprowadzenie poważnych zmian.

Wystarczyło, że spojrzeli na zdjęcie Agaty Dudy. Internauci dosłownie wściekli się, zwrócili uwagę na jedną rzeczWystarczyło, że spojrzeli na zdjęcie Agaty Dudy. Internauci dosłownie wściekli się, zwrócili uwagę na jedną rzeczCzytaj dalej

500 plus zostanie wzbogacone o premię?

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej od kilku lat pracuje nad nową strategią demograficzną. Według danych przekazanych przez GUS w marcu tego roku urodziło się najmniej dzieci od pięciu lat. Rząd, który koncentruje się na polityce prorodzinnej, chce sprawić, by jego działania były bardziej efektywne.

Politycy rozważają między innymi wprowadzenie premii za szybkie urodzenie drugiego potomka, której wypłatę obiecywały w przeszłości była premier, Beata Szydło i była minister rodziny, Elżbieta Rafalska.Beneficjentami projektu "Mama Plus" miały być matki, które urodziły drugie dziecko w ciągu maksymalnie dwóch lat od chwili narodzin pierwszego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Jak podkreśliła wiceminister Barbara Socha, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przygląda się rozwiązaniom obowiązującym w krajach europejskich, by wyodrębnić te, które mogą mieć pozytywny wpływ na przyrost naturalny w Polsce.

- Propozycja tzw. premii za urodzenie drugiego dziecka mającej stanowić zachętę dla rodziców do podejmowania decyzji o posiadaniu kolejnych dzieci również jest rozpatrywana. Musi ona jednak wpisywać się w szerszy zestaw działań służących rozwojowi rodziny i wymaga jeszcze dalszych prac - podsumowała.

Według Barbary Sochy celem powstającej strategii jest wyznaczenie kierunków działań wpływających na zwiększenie dzietności pozwalający na odnowę demograficzną kraju.

- Oparta jest na światowych i krajowych badaniach i stawia przed sobą 3 główne zadania: zmniejszenie barier do posiadania dzieci, zwiększenie idealnej wielkości rodziny oraz zmniejszenie skali odkładania urodzin w czasie - wyjaśniła wiceminister.

Dzisiaj grzeje:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Dwa komunikaty ministerstwa jeden po drugim. Doszło do poważnej pomyłki, znowu podano błędną liczbę zakażeń
 3. Odziedziczył po dziadku zamurowany garaż. Kiedy zajrzał do środka, przeżył wstrząs, nie miał o niczym pojęcia
 4. Będzie dodatek do 500 plus? Pojawiła się oficjalna wiadomość, wielu rodziców będzie wniebowziętych

Przed dwoma laty ówczesny wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Bartosz Marczuk, informował, że ewentualna premia miała być wypłacana w formie dodatkowego, pełnopłatnego, wydłużonego o trzy miesiące urlopu rodzicielskiego oraz bardziej komfortowych warunków w kwestii systemów opieki.

Uważacie, że premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka jest dobrym pomysłem?

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Dwuletni Szymonek walczy z czasem. Jego serduszko jest podziurawione
 2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
 3. Wierni są oburzeni. Ksiądz zaczyna kolędę pomimo epidemii, każdy dostał od niego skandaliczną przesyłkę
 4. Z ostatniej chwili: nowe wytyczne dla żłobków i przedszkoli. Ważne zmiany, trzeba wiedzieć
 5. Elżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewał
 6. Sałatka jarzynowa według Ewy Wachowicz, istne arcydzieło. Gwiazda dodaje kontrowersyjny składnik, ludzie nie mogą uwierzyć
 7. Sprzedaż nieruchomości może być wstrzymana na 5 lat. Chodzi o konkretny typ działek
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News