Polacy nie dostaną 500 plus i trzynastych emerytur? Niepokojące informacje, rząd zmienia budżet

Polacy nie dostaną 500 plus i trzynastych emerytur? Niepokojące informacje, rząd zmienia budżet Źródło: .

500 plus i trzynaste emerytury zagrożone? Mimo że PiS obiecało rozwój świadczeń socjalnych, wiele wskazuje na to, że w budżecie państwa pojawiły się pewne luki. Według przedstawicieli rządu potrzebna będzie rewizja wydatków i zmiana budżetu na 2020 roku.

500 plus i trzynaste emerytury były jednymi z najważniejszych obietnic rządu Prawa i Sprawiedliwości na kolejną kadencję. Jak się jednak okazuje, wcześniejsze zapowiedzi polityków mogą być zrewidowane przez gospodarczą rzeczywistość. Wiele wskazuje na to, że plany wprowadzenia dodatkowych świadczeń będą musiały zostać zahamowane, a przynajmniej na to mogą wskazywać zapowiedzi zmian w budżecie.

500 plus zagrożone? PiS przeprowadza zmiany w budżecie

O zmianach w budżecie państwa poinformowało przedstawicielstwo Ministerstwa Finansów. Według polityków, miały się pojawić nowe okoliczności, które mogą wymagać ułożenia wydatków państwa w zupełnie inny, nowy sposób.

- Pracujemy nad projektem nowego budżetu na 2020 roku, uwzględniającego zmiany, które nastąpiły w ostatnich dniach - przyznał w rozmowie z PAP wiceminister finansów Tomasz Robaczyński,

Słowa ministra potwierdził w pewnym stopniu premier Mateusz Morawiecki, który powiedział o tym, że pojawił się pewien problem ze zniesieniem limitu składek ZUS. Projekt zmieniający składki był jednym z priorytetów PiS, ale ze względu na kwestie finansowe, musiał się z niego wycofać.

- Rzeczywiście jest pewna łamigłówka do rozwiązania na skutek tej zmiany, o której (...) Sejm zdecydował – powiedział Morawiecki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Morawiecki nie spełni obietnic z exposé?

Jeśli Prawo i Sprawiedliwość nie zdecyduje się na wprowadzenie zmian, to Mateusz Morawiecki będzie zmuszony do złamania obietnic danych Polaków wyrażonych w trakcie exposé premiera, które zapoczątkowało działanie nowego rządu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje słynny aktor. Tragiczny wypadek, miał 35 lat
2. Smutne informacje o Barbarze Kurdej-Szatan. Lekarz przekazał jej druzgocącą diagnozę

- Chcemy też zadbać o aktywność seniorów i łagodzić samotność jesieni życia, dlatego tak mocno rozbudowujemy domy seniora i zachęcamy samorządy do korzystania z pieniędzy rządowych na ten cel [...] rodzina jest i musi pozostać fundamentem społeczeństwa - mówił wtedy Morawiecki.

Wszyscy liczą jednak na to, że znajdzie się środki na spełnienie obietnic, które mogły mieć znaczący wpływ na wyniki wyborów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Bezbronna leżała na szpitalnym łóżku. Została brutalnie zgwałcona, ale najgorsze stało się dopiero potem
  2. Polacy nie dostaną 500 plus i trzynastych emerytur? Niepokojące informacje, rząd zmienia budżet
  3. Nie żyje gwiazda MasterChefa. Nagła, tragiczna śmierć wstrząsnęła całą kulinarną branżą i show-biznesem
  4. Minął już rok od śmierci Ireny Dziedzic. Dlaczego o jej odejściu dowiedzieliśmy się po czasie?
  5. Emerytura jeszcze WCZEŚNIEJ! Przejdziesz na nią przed 60. urodzinami

Źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News