500 plus z rozliczeniem
Freepik freepik
Irmina Jach - 27 Października 2020

Czy jesteście za tym, aby 500+ było wydawane tylko na określone produkty i usługi?

500 plus jest świadczeniem, które według założeń rządowych, miało pomóc rodzicom w zaspokajaniu podstawowych potrzeb dzieci. Niestety, rzeczywistość pokazuje, że pieniądze nie zawsze przeznaczane są na ten cel. Dla wielu Polaków zasiłek stał się formą uzupełnienia domowego budżetu. Czy jesteście za tym, aby 500 plus mogło być wydawane tylko na określone produkty?

500 plus od początku istnienia budzi duże kontrowersje. Wiele osób uważa, że świadczenie powinno być przyznawane tylko rodzicom, którzy pracują zawodowo. Inni opowiadają się za tym, by rodziny nie otrzymywały pieniędzy, a bony, za które można nabyć konkretne produkty. Miałoby to zapobiec wydawaniu zasiłku niezgodnie z przeznaczeniem. Uważacie, że takie rozwiązanie byłoby zasadne?

Z ostatniej chwili: Decyzja właśnie zapadła. Premier przekazał wiadomości dot. wszystkich PolakówZ ostatniej chwili: Decyzja właśnie zapadła. Premier przekazał wiadomości dot. wszystkich PolakówCzytaj dalej

500 plus powinno być wydawane tylko na konkretne produkty?

Świadczenie 500 plus przysługuje każdemu dziecku, bez względu na sytuację materialną rodziców. W związku z tym pieniądze otrzymują także niepracujące rodziny i nie da się ukryć, że dla niektórych jest to duże wsparcie. Niestety, w takich sytuacjach fundusze bywają wydawane na jedzenie, rachunki czy środki higieniczne dla całej rodziny. Według wielu Polaków taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

Nie brakuje głosów, że świadczenie powinno być wypłacane w formie bonów na konkretne produkty, które wpływają wspomagają rozwój dzieci. 500 plus w proponowanej formie miałoby pokryć koszt mleka dla noworodków, pieluszek, ubranek, a także książek i zabawek edukacyjnych.

Dobrym pomysłem byłoby również finansowanie z tych środków przedszkoli i żłobków, które bywają bardzo dużym obciążeniem dla rodzinnych funduszy. Wielu rodziców, posyłając pociechy do placówek, mogłoby poświęcić więcej czasu pracy zawodowej.

Dzisiaj grzeje:

1. Morawiecki zabrał głos nt. burzliwej sytuacji w kraju. "Będziemy się ze stanowczością przeciwstawiać"

2. Nagły zwrot akcji, rząd będzie interweniował. Mamy czas do piątku, pozostało tylko czekać

3. Sklepy zamykane o 20, od 21 zakaz wyjścia z domu, nieczynne urzędy. Drakońskie zakazy przy granicy z Polską

Czy uważacie, że 500 plus wypłacane w formie bonów byłoby korzystniejsze dla dzieci? Czy taka zmiana pozwoliłaby ograniczyć wydawanie państwowych pieniędzy na cele, które nie leżą w założeniach programu?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mocne słowa weterynarz w sprawie strajku kobiet. "W dzisiejszej Polsce chyba lepiej być s***, niż kobietą"
  2. Niefortunny wpis Anny Lewandowskiej. Spadła na nią fala krytyki, trenerka zaczęła się kajać (FOTO)
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. W tym roku zamiast Black Friday będzie Black November? Interesujący pomysł sklepów
  7. Gessler wyjawiła sekretny przepis na sałatkę z buraków. W jej rodzinie jest znany od lat
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News