Premier Morawiecki oficjalnie powiedział, co będzie z 500 plus. Wielu Polaków będzie wściekłych

Premier Morawiecki oficjalnie powiedział, co będzie z 500 plus. Wielu Polaków będzie wściekłych Źródło: YouTube Kancelaria Premiera

Program 500 plus to coś, z czego korzysta wielu rodziców. Panująca aktualnie pandemia wiąże się z wieloma innymi wydatkami, w związku z tym część osób zastanawia się, jakie będą dalsze losy tego świadczenia. Premier Mateusz Morawiecki powiedział coś, co z pewnością nie wprawi w zachwyt znacznej części Polaków.

500 plus to wsparcie, z którego ucieszyło się sporo rodzin. Pandemia, którą wywołał koronawirus sprawiła, że wielu Polaków zaczęło zachodzić w głowę, jak przełoży się ona na wypłatę świadczenia. Stanowisko w tej sprawie zajął premier Mateusz Morawiecki.

500 plus w dobie pandemii

Z całą pewnością program 500 plus ucieszył wiele polskich rodzin. Koronawirus przyczynił się do wystąpienia niezwykle pilnych wydatków, które można uznać za niecierpiące zwłoki. Nie da się ukryć, że państwo nie spotkało się nigdy wcześniej z taką sytuacją. W związku z tym u części osób pojawiły się pewne wątpliwości dotyczące dalszych losów świadczenia.

W związku z coraz większą ilością wątpliwości, premier Mateusz Morawiecki zdecydował się na zajęcie głosu w tej sprawie. To, co powiedział, z pewnością nie zachwyci znacznej części obywateli. Jakie jest stanowisko rządu dotyczące programu 500 plus?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jakie stanowisko zajął premier Mateusz Morawiecki?

Z całą pewnością pandemia, z jaką zetknął się cały świat, w znacznym stopniu zmieni nasze życie. Wiele osób obawia się aktualnie kryzysu. Znaczna część firm musiała wstrzymać swoją działalność. W tej sytuacji można by wnioskować, że są pilniejsze wydatki niż świadczenia takie jak 500 plus. Premier zabrał głos w tej sprawie. 

Mateusz Morawiecki zapewnił, że wypłata świadczeń nie zostanie wstrzymana. Wielu Polaków może być niezwykle oburzona tą decyzją. Jak podaje Super Express, eksperci zapowiadają nadchodzący kryzys gospodarczy, który może okazać się gorszy od tego, który miał miejsce w latach 30. ubiegłego wieku. Te informacje nie napawają optymizmem.

Dzisiaj grzeje: 1. Nadchodzą kolejne obostrzenia ws. koronawirusa w Polsce. Chodzi o sklepy i pracę

2. Nie żyje aktor seriali TVP i dziennikarz. 46-latka żegnają bliscy i gwiazdy

W zaistniałej sytuacji niezbyt rozsądne jest przyznawanie 500 plus wszystkim rodzicom niezależnie od dochodów. Warto wziąć pod uwagę, niepewność nadchodzących dni. Ciężko przewidzieć jak rozwinie się sytuacja. Inne kraje Europy zaczynają przygotowywać się na nadchodzący kryzys i możliwe, że warto wziąć z nich przykład.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszych
  2. Nie żyje legendarny działacz. Padł ofiarą epidemii, wielka strata dla futbolu
  3. Znana polityk pobita na śmierć, syn miał nie mieć dla niej litości. Porażające sceny, wielu Polaków nie kryje wściekłości
  4. Leczysz gorączkę w podobny sposób? Strasznie sobie szkodzisz, specjaliści nie mają wątpliwości
  5. Koszmarne sceny w północno-zachodniej Polsce. Wzrasta zagrożenie zdrowia i życia, żywioł był bezlitosny
  6. Przed włożeniem jajek do gotującej się wody wrzuć kawałek cytryny. Rewolucyjny trik ułatwiający gotowanie

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News