Prezes ZUS się wygadała. Polacy nie dostaną już gotówki z 500 plus?

Prezes ZUS się wygadała. Polacy nie dostaną już gotówki z 500 plus? Źródło: ag gaj/publicdomainpictures

500 plus wpiera rodziców w całym kraju. Dzięki programowi co miesiąc rodzice otrzymują gotówkę, którą mogą przeznaczyć na pokrycie kosztów utrzymania dziecka, ale nie tylko. Teraz okazuje się, że po wprowadzeniu bonu turystycznego, ZUS pracuje nad nowymi rozwiązaniami. Czy oznacza to, że rodzice będą musieli przestawić się na bony także w przypadku świadczenia 500 plus?

Bony turystyczne zostały przyznane rodzicom w formie bezgotówkowej. Rodzice dzieci mogą skorzystać z dofinansowania przy pomocy kodu, który zaakceptowany będzie w hotelach czy pensjonatach. Nowe podejście do świadczeń ma wiele plusów i minusów, nie wszystkim decyzje ZUS przypadły do gustu, a jak się okazuje, program 500 plus może zostać zmieniony, tak by rodzice nie otrzymywali już gotówki.

Turystyczne 500 plus odmieni system wypłat świadczeń?

W rozmowie z portalem Money.pl w sprawie 500 plus wypowiadała się prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska. Nie da się ukryć, że pandemia zmieniła sposób, w jaki Zakład Ubezpieczeń Społecznych podchodzi do wypłat świadczeń, a dziennikarz, z którym rozmawiała Uścińska, usiłował się dowiedzieć, czy system wykorzystywany przez ZUS przy wypłatach bonu turystycznego zostanie przeniesiony także na inne świadczenia. 

- To jest wielki, nowy proces, który dokonał się w ramach działań wymuszonych przez COVID. Ten kierunek mamy zamiar wykorzystać w szerokim zastosowaniu do naszych działań w przyszłości. Pracujemy nad tym i porozmawiamy o tym w niezbyt odległym czasie - zdradziła prezes ZUS. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

ZUS pracuje nad nowymi rozwiązaniami. 500 plus nie będzie wypłacane już w formie gotówkowej? 

- Możemy patrzeć także z punktu widzenia innych świadczeń realizowanych przez państwo. Pracujemy nad tym, monitoring bonu turystycznego zostanie wykorzystany. Będzie to też wzmocnienie naszego PUE, myślę, że będziemy przechodzić w większości na obsługę przez internet - zaznaczyła. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje znany polityk 

2. Ogromna zmiana dla wszystkich posiadaczy samochodów. Sejm podjął ostateczną decyzję

3. Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osób

Bony turystyczne pokażą, czy nowy system sprawdzi się dla ZUS. Prezes jest przekonana, że już niebawem zakład w całości przejdzie na system elektroniczny. Nowy system, testowany przy okazji bonu turystycznego, w całości będzie dostosowany do każdej grupy społecznej. Zmiany w wypłatach świadczeń, jak zdradziła prezes ZUS, mogą nadejść już niedługo. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nad zalewem nagle pojawiła się trąba powietrzna. ”Materace latają, dzieci piszczą”
  2. Tragedia w piłkarskiej reprezentacji Ukrainy. Śmierć z powodu COVID-19
  3. Przez koronawirusa Małysz zniknął z mediów. Ujawniono powód, bardzo przykre
  4. Dopiero teraz ujawniono ostatnie życzenie Pawła Królikowskiego. Bliscy nie mogli powstrzymać łez
  5. Kobieta odwiedzała grób bliskich, gdy usłyszała przerażające dźwięki. Chwilę później ziemia zaczęła się ruszać pod jej stopami
  6. Najgorsza wiadomość tuż po weekendzie. Nie żyje 17 osób, nie mieli żadnych szans
  7. 500 plus nie jako gotówka, ale jako bon? Szefowa ZUS: pracujemy nad różnymi rozwiązaniami
  8. Co się dzieje z twoim organizmem po wypiciu kawy? Złapiesz się za głowę, niesamowite
  9. Boczek z ”Kiepskich” ma przepiękną córkę. Niestety, rzadko widuje się z aktorem i jego żoną

Źródło: Money pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News