500 plus - niebywałe doniesienia
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Aneta Wasilewska - 26 Kwietnia 2020

Niebywałe doniesienia o 500 plus. Od 4 lat nie było tak źle

500 plus w założeniu polskich polityków, którzy wprowadzali program dodatkowych świadczeń pieniężnych, miało w pierwszej kolejności poprawić sytuację materialną wielu rodzin w kraju, co miało sprawić, że pary będą decydować się na posiadanie większej ilości potomstwa. Dziś okazuje się, że sytuacja od 4 lat nie była tak zła. Co przyniosło 500 plus w Polsce?

500 plus początkowo było wypłacane na drugie dziecko w rodzinie, w późniejszym etapie, rodzice mogli otrzymać pieniądze nawet na pierwsze dziecko. Program 500 plus wzbudził wiele kontrowersji w Polsce, pojawiły się zdania, że pieniądze wypłacane są w przypadku osób, które nie potrzebują dodatkowych pieniędzy. Polacy, którzy otrzymują dodatkowe świadczenia z 500 plus, są zdania, że dzięki tym pieniądzom mogą się utrzymać. 500 plus z pewnością podzieliło Polaków, ale czy jedno z jego głównych założeń zostało spełnione?

Emerytura kobiety mogą mieć wyższą emeryturęWyliczyli, że kobiety mogą mieć wyższą emeryturę, nawet o 50%. Wystarczy, że zrobią jedną rzeczCzytaj dalej

500 plus sprawi, że wzrośnie przyrost naturalny

Program 500 plus, zdaniem PiS, które wprowadziło dodatkowe świadczenia, miało sprawić, że w kraju wzrośnie przyrost naturalny. Rodzice dzięki dodatkowym pieniądzom chętniej mieli decydować się na posiadanie większej rodziny. Okazuje się, że nic z tego nie wyszło, a sytuacja dziś jest jeszcze gorsza niż przed wprowadzeniem w życie programu.

Jak można było się dowiedzieć z "Gazety Wyborczej" po czterech lach od wprowadzenia programu 500 plus liczba urodzeń jest niższa niż przed rozpoczęciem programu. Co więcej, Główny Urząd Statystyczny (GUS) przekazał, że w marcu bieżącego roku na świat przyszło 27 tysięcy dzieci. To najniższa liczba od grudnia 2015 roku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kobieta zaszła w ciążęZaszła w ciążę z 12-latkiem. Teraz media obiegła kolejna porażająca wiadomośćCzytaj dalej

Co dalej z programem 500 plus ?

- GUS: Efekt 500 plus wyparował. Rodzi się już tyle dzieci ile przed wprowadzeniem 500 plus. Suma krocząca urodzin za ostatnie 12 miesięcy to 372,2 tys dzieci. W kwietniu 2016, kiedy wprowadzono 500 plus, było to 372,8 tys. Na program 500 puls wydano 103 mld zł - napisał na Twitterze ekonomista, Rafał Mundry.

Polski ekonomista przekazał, że to nie 500 plus się nie sprawdziło, ale obietnice polityków, którzy wprowadzali program 500 plus. Podkreślając, że już od początku demografowie, wskazywali, że 500 plus nie odbuduje demografii.

Dzisiaj grzeje:

1. Po nowych informacjach o córce, Kasia Kowalska podjęła decyzję. Artystka zaskoczyła fanów niebywałą nowiną

2. Podejrzewasz, że masz koronawirusa? Ministerstwo zdrowia ma rozwiązanie, każdy może skorzystać

W sprawie 500 plus ostatnio głos zabrał Mateusz Morawiecki, a także Andrzej Duda. Słowa polskich polityków mogą nie spodobać się wszystkim. Wiadomo jednak, że 500 plus nie zostanie zniesiony, wbrew temu, co zalecają ekonomiści w Polsce.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyją zakażone bliźniaczki. „Zawsze mówiły, że przyszły razem na świat i razem z niego odejdą”
  2. Justyna Żyła błysnęła odkrytym biustem. Z ortografią nie poszło jej już tak dobrze (FOTO)
  3. Fatalna wiadomość przekazana przez Adama Małysza. Współczujemy
  4. Spełnia się czarna wizja Jackowskiego. Policja ostrzega, służby nie mają wątpliwości
  5. Przebadali osoby, które łagodnie przeszły COVID-19. Wyniki są katastrofalne, zmiany nieodwracalne
  6. Od jutra kolejna zdumiewająca zmiana w Lidlu dla wszystkich klientów. Starsi ludzie mogą się mocno zdziwić

PożyczkaPaństwo rozda Polakom po 5 tysięcy złotych. Ale warto się pośpieszyć, nie każdy je dostanieCzytaj dalej

źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News