Duże zmiany w programie 500 plus, Polacy będą wściekli. Jeśli nie pracujesz dostaniesz mniejsze pieniądze?

Duże zmiany w programie 500 plus, Polacy będą wściekli. Jeśli nie pracujesz dostaniesz mniejsze pieniądze? Źródło: .

500 plus w najbliższym czasie może być pełne zmian. Polakom już obiło się o uszy, że świadczenie może wzrosnąć o całe 100 złotych, jednak najnowsze rewelacje są jeszcze ciekawsze. Niepracujący rodzice otrzymają niższe pieniądze?

500 plus jeszcze w tym roku może zostać mocno zmodyfikowane. Wiadomo, jakie zmiany mogą czekać rodziców. Nie ulega wątpliwości, że nowe propozycje podzielą polskie społeczeństwo.

500 plus niedługo wzrośnie? Wielka niewiadoma, rząd skłania się ku pomysłowi

Rząd już w zeszłym roku zapewnił, że nie będzie wprowadzać kolejnego świadczenia typu 500 plus, jednak nieuniknione są prace i poprawki aktualnego projektu PiS. Okazuje się, że może być to konieczne - rosnąca inflacja powoduje, że wypłacane co miesiąc 500 złotych nie ma już takiej wartości co w 2019 roku. Wiele rodzin domaga się waloryzacji. Emerytury są nim poddawane, więc 500 plus też powinno. Stąd pojawił się pomysł 600 plus.

Sam Stanisław Szwed wypowiedział się na temat możliwej waloryzacji 500 plus. Chociaż rząd był przeciwny takim pomysłom, po ostatnich wypowiedziach polityków widać, że pracują nad rozwiązaniem.

- Jeśli chodzi o możliwość wyższych środków w budżecie na 500 plus, to nie można tego wykluczyć. Trzeba być cierpliwym - wypowiedział się wiceminister Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

To nie koniec pomysłów nad "urozmaiceniem" 500 plus

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Eksperci nie wykluczają też rozwiązania, według którego 500 plus już po podniesieniu stawki będzie wypłacane rodzicom pracującym, z kolei niepracujący dostaną mniej.

- Można by zmodyfikować program 500 plus w kierunku promowania beneficjentów programu, którzy pracują. Np. 600 plus dla pracujących, 400 plus dla niepracujących. Może z wyjątkiem matek, które mają troje i więcej małych dzieci - przewiduje główny ekonomista banku Pekao SA, Marcin Mrowiec.

Dzisiaj grzeje: 1. Student musi zostać w szpitalu, dwójka wychodzi. Uciekali z chińskiego Wuhan
2. Tragiczne informacje, 31 zabitych i ponad 1000 rannych. Katastrofa zniszczyła dwa miasta, dramatyczna sytuacja za granicą

Rodziny, które otrzymują świadczenia muszą być również przygotowane, że zamiast pieniędzy na konto lub do ręki będą otrzymywać bony. Chodzi o to, że nie do końca da się zweryfikować, na co rodzice wydają środki, a bywa tak, że nie są przeznaczane na wychowanie dzieci. Nie wiadomo, czy będą to bony na żywność bądź ubrania, czy opłacenie chociażby żłobka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nadeszła zaskakująca wiadomość, są zdjęcia. Już wiadomo skąd mógł wziąć się koronawirus. Fani uwielbianego przysmaku oniemieli
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Na drzwiach domu znaleźli kartkę z ostrzeżeniem. Zignorowali ją, weszli do środka i zamarli z przerażenia
  4. Prawie nikt nie wiedział, przez co przeszła matka Jana Pawła II. Śmierć dziecka i problemy ze zdrowiem są tylko częścią dramatu
  5. Oficjalne: 23 Polaków zagrożonych wirusem 2019-nCov. Są wśród nich studenci Politechniki

Źródło: Gazeta Pomorska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News