500 plus, niepokojące doniesienia
unsplash.com Picsea
Weronika Wasiak - 25 Października 2020

Niepokojące doniesienia o 500 plus. Tak źle nie było od lat

Fatalne informacje w sprawie 500 plus. Niestety, jest zupełnie inaczej niż zakładano.

500 plus, nie w sposób ukryć, jest dziś warto o wiele mniej niż na samym początku wdrażania ustawy. Niektórzy twierdzą nawet, że przy takim wzroście cen, świadczenie mogło zupełnie stracić swoją wartość. Rodzice każdego dnia z przejściem śledzą informacje w tej sprawie, w głównej mierze wypatrując waloryzacji. Na ten moment nic jednak nie wskazuje, by miały pojawić się takowe wiadomości, a zamiast tego do mediów dotarły inne, wyjątkowo niepokojące.

Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacjeMamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacjeCzytaj dalej

Tak źle nie było od dawna. Fatalne doniesienia ws. 500 plus

Serwis Gazeta.pl przypomina, że 500 plus nie tylko miało być wsparciem finansowym dla rodzin. Głównym celem wdrożenia świadczenia było poprawienie sytuacji demograficznej w Polsce. Wynik okazał się jednak odwrotny niż planowano, bo w ciągu ostatnich 12 miesięcy suma urodzeń była najgorszą od 15 lat.

- Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikował dane dotyczące demografii. Wynika z nich, że we wrześniu urodziło się 32,1 tys. dzieci. Dla porównania rok temu wskaźnik ten wyniósł 33,3 tys. - zaznacza ekonomista Rafał Mundry.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

- Suma urodzeń za ostatnie 12 miesięcy to 362,2 tys To najmniej od 15 lat (VIII 2005). Wg ustawy o 500+ powinno się urodzić 380tys Zmarło 413,4 tys Deficyt demograficzny to 51 tys - podkreśla w swoim wpisie na Twitterze.

Jak donosi Gazeta.pl, jak obrót spraw może mieć fatalny wpływ na 500 plus, ale i kwestie emerytalne. Z przekazywanych przez serwis informacji wynika, że niekorzystnie zmienią się proporcje osób w wieku powyżej 65 lat w stosunku do liczby osób w wieku produkcyjnym - tych jest bowiem coraz mniej.

Dzisiaj grzeje:

1. Zacznie się już rano w niedzielę. Wielki sabotaż kościołów w całej Polsce, co się dzieje?

2. Zacznie się już dzisiaj w kościołach w całej Polsce. Nagły ”sabotaż” i akcja na wielką skalę

3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile

Okazuje się, że obecnie na 100 osób pracujących przypada ponad 50 emerytów. Statystyki są fatalne, a jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie, będą jeszcze gorsze. W roku 2060 ten współczynnik może znacząco się zwiększyć - do poziomu wynoszącego ponad 80.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dlaczego koty tak dziwnie się zachowują? Oto 5 nietypowych manier mruczków, które wykraczają poza ludzką logikę
  2. Anna Lewandowska zdradziła swój sekret na idealną niedzielę. Niesamowity rosół, pyszności na obiad
  3. Pod osłoną nocy rząd opublikował nowe rozporządzenie. Kluczowa zmiana w godzinach dla seniorów
  4. Tragiczne informacje, nie żyje wspaniała Polka. "Cudowny, skromny, wspaniały człowiek"
  5. Nowe, ogromne ognisko koronawirusa w Polsce. Dziesiątki zakażonych, bardzo przykre informacje
  6. Niezwykłe odkrycie na Księżycu? NASA: "Kolejny ogromny krok dla ludzkości"
  7. Surówkę z selera kochają duzi i mali, sekretem są rodzynki, którym nie da się oprzeć. Musisz spróbować choć raz
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Gazeta

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News