Media obiegła niepokojąca wiadomość o 500 plus na wakacje. Polacy nie skorzystają?

Media obiegła niepokojąca wiadomość o 500 plus na wakacje. Polacy nie skorzystają? Źródło: BeatriceBB/Pixabay

Wakacyjne 500 plus już niebawem miało trafić do rodziców w całym kraju. Jednak jak się okazuje, może być zupełnie inaczej, niż wszyscy zakładali. Media obiegła właśnie niepokojąca wiadomość na temat realizacji świadczeń. Nie wszyscy będą zadowoleni z takich informacji.

500 plus na wakacje tzw. bon turystyczny już w najbliższych dniach miał zostać przeznaczony dla rodziców i opiekunów dzieci. Dzięki nowej ustawie, która weszła w życie 18 lipca, podczas wakacji zostaną zrealizowane wypłaty na każde dziecko w wysokości 500 złotych oraz 1000 złotych w przypadku niepełnosprawnych dzieci. Wakacyjne 500 plus w założeniu ma wspomóc polską branżę turystyczną, dotkniętą kryzysem. 

Wakacyjne 500 plus nie zostanie zrealizowane? System nadal nie działa

Realizacja wakacyjnego 500 plus będzie odbywać się za pośrednictwem systemu elektronicznej rejestracji. Jednak jak się okazuje, system nadal nie działa. Przedstawiciele ZUS zaznaczyli, że prace związane z wystartowaniem programu są już finalizowane, co oznacza, że już niedługo zostanie otwarty. 

Rodzice już na przełomie lipca i sierpnia powinni mieć możliwość skorzystania ze świadczenia, a wciąż nie ruszyła rejestracja przedsiębiorców z branży turystycznej. Ministerstwo Rozwoju zapewnia, że najpóźniej jutro przedstawiciele z branży turystycznej będą mieli możliwość, by się zalogować. Co więcej, rodzice dowiedzieli się, że strona będzie otwarta dla nich już za tydzień. 

- Jesteśmy, można powiedzieć, na ostatniej prostej. Finalizujemy prace związane z uruchomieniem systemu na platformie usług elektronicznych, tak żeby bon turystyczny został uruchomiony jak najszybciej - zapewniał wczoraj w TVP Info Grzegorz Dyjak z ZUS.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kiedy w końcu ruszy usługa zapewniająca 500 plus dla rodziców?

- Planujemy, że prace wdrożeniowe zostaną zakończone w ciągu najbliższych godzin, dni, tak aby jeszcze w tym tygodniu uruchomić ten profil dla podmiotów turystycznych, natomiast na przełomie lipca i sierpnia, żeby on był dostępny dla każdego z rodziców, Polaków, którzy będą mogli aplikować o ten bon turystyczny - dodał Grzegorz Dyjak. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Złe wiadomości

2. Dziewczynka ze zdjęcia nie żyje, jej siostrzyczka walczy o życie. Ogromny ból, mama była bezradna

3. Pierwsze objawy zawału serca. Nie wolno ich lekceważyć

Zgodnie ze słowami Dyjaka, ZUS ma naprawdę niewiele czasu na to, by zakończyć wszelkie procesy. Przedstawiciele branży turystycznej mają się rejestrować od 25 lipca, to znaczy, że rodzice zalogują się najwcześniej w pierwszym tygodniu sierpnia. W praktyce oznacza to, że rodzice w te wakacje będą mieli tylko miesiąc, by skorzystać z 500 plus. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Mateusz Borek nie wytrzymał. Został zapytany na wizji o zdjęcia swojego nagiego ciała, posypały się wulgaryzmy, awantura na wizji
  3. Ależ afera, przerwano milczenie ws. nieślubnego dziecka księcia Karola. Media weszły w posiadanie niebywałych dowodów
  4. Polski polityk oskarżony o straszną zbrodnię. Media dotarły do niewyobrażalnych ustaleń
  5. Zła wiadomość, wielu Polaków może dużo stracić. Mało kto wiedział
  6. Nie ma odwrotu, Aleksander Kwaśniewski podjął niespodziewaną decyzję. Wielu nie dowierza
  7. Mandat za brak dystansu na plaży? Policjanci odpowiadają, jak jest z karaniem na plażach
  8. Joanna Krupa przypadkiem pokazała kuchnię. Jest ogromne zaskoczenie, spodziewaliśmy się czegoś innego
  9. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał

Źródło: Gazeta pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News