Będzie 500 plus dla nowej grupy społecznej! Ale tym razem nikt się nie cieszy, tysiące Polaków oburzonych

Będzie 500 plus dla nowej grupy społecznej! Ale tym razem nikt się nie cieszy, tysiące Polaków oburzonych Źródło: .

500 plus trafi do rąk kolejnej grupy społecznej? Okazuje się, że szykują się kolejne wypłaty, ale tym razem Polacy się z nich nie ucieszą. Kto może liczyć na dodatkową gotówkę?

500 plus miało być programem wparcia finansowego dla najbiedniejszych. Na początku pieniądze trafiły do rodziców, następnie politycy wprowadzali coraz to nowsze pomysły, by Polacy mogli się cieszyć z dodatkowego źródła dochodów. Tym razem jednak postanowili zaskoczyć wszystkich, wprowadzając zupełnie nowe 500 plus. Polacy nie przyjęli tej wiadomości z entuzjazmem. 

Nowe 500 plus. Kolejna grupa społeczna może liczyć na dodatkowe pieniądze

W kwestii wypłat świadczeń 500 plus już praktycznie każda grupa społeczna w kraju mogła liczyć na dodatkowe pieniądze. Za każdym razem dodatkowe pieniądze, które zasilały portfele Polaków, przyjmowane były z wielką radością. Rodzice, niepełnosprawni czy w końcu emeryci. Politycy postarali się, by każdy mógł się cieszyć z 500 plus. Teraz wychodzi na jaw, że 500 plus otrzymują także senatorowie i posłowie. 

Okazuje się, że od początku roku 500 plus otrzymali posłowie, którzy wynajmują mieszkanie w Warszawie. Pod koniec zeszłego roku kwota ta wynosiła 2,5 tys, zł, a dziś jest to już 3 tys. zł. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Od stycznia br. wzrósł koszt zakwaterowania posła w Domu Poselskim i obecnie wynosi 100 zł za jedną dobę hotelową lub 3 000 zł miesięcznie, co przekłada się na koszt wynajęcia kwatery prywatnej, który nie może przekroczyć kosztów zakwaterowania w Domu Poselskim czyli 3000 zł miesięcznie - poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu. 

Wzrost kosztów zakwaterowania sprawił, że politycy, by nie odczuć różnicy, otrzymali dodatkowe świadczenie. Jednak 500 plus dla posłów i senatorów to niejedyne dodatkowe pieniądze, które otrzymali od 1 stycznia. 

500 plus to nie koniec dodatkowych pieniędzy dla polityków

Dzisiaj grzeje: 1. Tuż po cumowaniu luksusowego statku pasażer zrobił okropną rzecz. Nie żyje, pozostali nie mogą uwierzyć
2. 6 osób nie żyje, trwa pilna akcja policji. Media obiegły wiadomości o niesłychanej tragedii za granicą

Od Nowego Roku wprowadzona już została jedna podwyżka dla posłów i senatorów. Od pierwszego stycznia każdy polityk może ubiegać się o dodatkowe 1000 złotych, które może wykorzystać na funkcjonowanie biur poselskich. Tym sposobem kwota wzrosła z 14,2 tys. zł do 15,2 tys. zł. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Już za trzy dni kierowcy zapłacą nową, specjalną opłatę. Nałożona została jednak tylko na właścicieli konkretnych aut
  3. Rozkopali grób sprzed 3000 lat. Pobledli, kiedy usłyszeli głos nieboszczyka
  4. Gdyby nie nagranie, nikt by nie uwierzył. Postawili przed kotem 3 miski i wtedy się zaczęło
  5. Halina Mlynkova już nie ukrywa swojego syna. Mało kto wie, że jego ojcem jest gwiazdor TVP

źródło: wp

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News