500 plus zniknie, ale pojawi się w jego miejsce inne świadczenie. Sprawa już przesądzona?

500 plus zniknie, ale pojawi się w jego miejsce inne świadczenie. Sprawa już przesądzona? Źródło: .

500 plus zniknie, to powoli staje się bardziej, niż pewne. Rząd chce w miejsce dotychczasowego świadczenia wprowadzić coś całkowicie nowego, co również usatysfakcjonuje Polaków.

500 plus niedługo będzie tylko wspomnieniem? Wszystko na to wskazuje. Osoby, którym mocno zależy na świadczeniu, nie muszą się martwić - na jego miejscu z dużą dozą prawdopodobieństwa pojawi się inne.

500 plus ostatecznie zniknie, lecz rząd nie zostawi potrzebujących samych sobie

Dyskusja nad wycofaniem 500 plus nie cichnie. Okazuje się, że rząd chce wprowadzić całkowicie nowy pomysł. 500 plus ostatecznie zniknie, lecz aby nikt nie odczuł straty, w jego miejsce zostanie wprowadzone zupełnie inne świadczenie. Okazuje się, że ponowne podjęcie tematu zostało wywołane nieubłaganie rosnącą inflacją.

Stanisław Szwed z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej stwierdził, że w związku z inflacją "niewykluczone są zmiany w programie 500 plus" co będzie skutkować prawdopodobnym wprowadzeniem programu 600 plus.

- Jeśli chodzi o możliwość wyższych środków w budżecie na 500 plus, to nie można tego wykluczyć. Trzeba być cierpliwym - tłumaczy Stanisław Szwed.

Polacy obawiają się horrendalnych kosztów nowego świadczenia

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

500 plus zaczęło obowiązywać od lipca 2016 roku. W zeszłym roku koszty tego świadczenia wyniosły ponad 40 miliardów złotych. W związku z postępującą inflacją 500 plus straciło swoją pierwotną wartość - pod koniec 2019 roku realna wartość świadczenia wynosiła 460 złotych. Eksperci wyliczyli, że jeśli inflacja będzie nadal błyskawicznie postępować, to w 2020 roku dotychczasowe 500 złotych będzie mieć wartość 450 złotych, czyli jeszcze mniej niż w 2019 roku. Idzie też za tym obniżenie wartości wzrostu wynagrodzeń.

Dzisiaj grzeje: 1. Najpiękniejsza pani pilot na całym świecie. Internauci za nią szaleją, wygląda nieziemsko
2. Dramatyczny wypadek szkolnego autobusu. Nie żyją dzieci

W grudniu 2019 roku wykazano, że wskaźnik inflacji w ujęciu rocznym urósł najbardziej od 7 lat - o 3,4%. Eksperci wskazują, że na wiosnę może osiągnąć już nawet 4-5%. W optymistycznych założeniach 2020 roku skończy się ze wskaźnikiem 3,5%.

Nie da się ukryć, że robią zakupy w sklepach zauważamy wyższe ceny. Dlatego osoby otrzymujące 500 plus, a także zajmujące się wypłacaniem świadczeń będą chciały, aby zasiłek, podobnie jak emerytura lub renta, podlegał corocznej waloryzacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  2. Nie będziesz mógł pracować, jeśli się nie zaszczepisz. Wchodzą nowe obostrzenia
  3. Odpowiedź zdradza kim naprawdę jesteś. Z pozoru banalna zagadka spędza sen z powiek 90% osób
  4. W głowie się nie mieści. 13-letnia Daria jest w ciąży, jednak wiek ojca jej dziecka poraża bardziej
  5. Wypłynął skandal zza kulis Klanu. Traktowanie aktorów przechodzi ludzkie pojęcie, jest oświadczenie

Źródło: Business Insider

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News