1000 plus dla konkretnej grupy Polaków. Wiadomo, kto mogą liczyć na zastrzyk pieniędzy

1000 plus dla konkretnej grupy Polaków. Wiadomo, kto mogą liczyć na zastrzyk pieniędzy Źródło: .

Po akcji 500 plus wsparcie ma otrzymać kolejna część polskiego społeczeństwa. Państwo zamierza przeznaczyć dodatkowe fundusze, aby wesprzeć obywateli naszego kraju. Zainteresowani mogą otrzymać nawet tysiąc złotych. Sprawdźcie, czy możecie liczyć na dofinansowanie.

Program 500 plus wywołał spore kontrowersje wśród obywateli Polski. Część Polaków uważa, że naszego kraju nie stać na taki rodzaj dofinansowywania rodzin. Wydawałoby się, że ta akcja uszczupliła państwowy budżet, jednak rząd zamierza przeznaczyć kolejne fundusze na wsparcie mieszkańców Polski. Kwota ma wynosić nawet tysiąc złotych. Kogo będzie dotyczył nowy program rządowy?

Część obywateli była oburzona programem 500 plus. Ich zdaniem taka rozrzutność rządu będzie miała poważne konsekwencje dla Skarbu Państwa. Już dzisiaj możemy zaobserwować, jak produkty na sklepowych półkach drożeją z miesiąca na miesiąc. Rządzący jednak wydają się nie przejmować tymi doniesieniami. Pojawiła się informacja o kolejnej akcji mającej finansowo wesprzeć część obywateli naszego kraju. Tym razem przewiduje się nie 500, a tysiąc złotych. Na ten dodatek może liczyć jedynie konkretna grupa Polaków.

Po 500 plus politycy zapowiadają nowy program wsparcia finansowego

Widocznie zdaniem polityków program 500 plus nie nadwerężył jeszcze dostatecznie budżetu naszego kraju. Kandydat PSL na prezydenta, Władysław Kosiniak-Kamysz, przedstawił nową propozycję wsparcia obywateli. Lider opowiedział o swoich planach podczas debaty eksperckiej zorganizowanej na Stadionie Narodowym. Polityk oferuje comiesięczne wparcie dla studentów, którego ma wynosić aż tysiąc złotych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kosiniak-Kamysz ujawnił, że program ten ma mieć inny charakter niż 500 plus. Pieniądze, które mają otrzymać studenci, będą bowiem rodzajem inwestycji, która powinna się zwrócić w przyszłości. Student korzystający z tego programu, w ramach spłaty długu, musiałby pracować w Polsce przez 10 lat od momentu ukończenia studiów. Wprowadzenie tego planu w życie, wiązałoby się z kosztem od 30 do 60 tysięcy za stypendium jednego studenta. Natomiast po 10 latach państwo miałoby zarobić na nim 240 tysięcy.

Dzisiaj grzeje: 1. Michał Wiśniewski przekazał smutną wiadomość. Wiernie trwała u jego boku, ale jednak odeszła, fani we łzach

2. Pamiętacie piękną Mariolkę z „Czterdziestolatka”? Wiemy, jak potoczyły się jej losy po serialu

Polityk, podczas debaty, zdradził również, że nie zamierza likwidować obowiązującego już programu 500 plus. Według danych Polska nie wydaje mniej środków na świadczenia społeczne w porównaniu do najbogatszych państw należących do Unii Europejskiej. Jednak podczas, gdy inne kraje starają się ograniczyć tego typu wydatki, w Polsce są one wyraźnie coraz większe.

Najważniejsze newsy dnia:

  1. Ciężarnej dwukrotnie odmówiono przyjęcia do szpitala. Kiedy dziecko przyszło na świat było już za późno
  2. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)
  3. Trudno nie złapać się za głowę. Ujawniono, ile zarobił Kubacki, braknie słów
  4. Nie miał litości dla Agaty Dudy. Wypomniał wstydliwą historię, wolałaby, żeby świat o niej nie wiedział
  5. Marta Manowska jest załamana. Bardzo smutne informacje, współczujemy z całego serca
  6. Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Osłupiała już 2 dnia widząc spektakularne efekty

źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News