500 plus w jednym z województw nie zostanie wypłacone. Powód jest absurdalny

500 plus w jednym z województw nie zostanie wypłacone. Powód jest absurdalny Źródło: Wikimedia Commons/Szymon

500 plus w jednym województwie nie będzie wypłacone. Samorządy straciły ogromne ilości pieniędzy z wyjątkowo absurdalnego powodu. Świadczeniobiorcy będą wściekli.

500 plus funkcjonuje  w Polsce od 2016 roku i wielu obywateli zdążyło się do niego przyzwyczaić. Dlatego niemały szok wywołała sytuacja w jednym z województw w Polsce, kiedy samorządy nagle poniosły straty w milionowych kwotach. W efekcie będzie problem z wypłatą świadczeń 500 plus.

500 plus zagrożone. Fatalna sytuacja samorządów

Okazało się, że powodem problemów z wypłaceniem pieniędzy jest sytuacja Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku. 34 jednostki samorządowe w województwie Podkarpackim miały w nim ulokowane swoje środki. Jednak Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) nakazał restrukturyzacje w banku. W wyniku jej przeprowadzenia samorządy utraciły 82 miliony złotych. Jak podaje RMF-FM, z tego też względu może zabraknąć środków na wypłacenie 500 plus.

- Jesteśmy w szoku, że prawo w przypadku przymusowej restrukturyzacji nie daje gwarancji finansowych samorządom - mówił Bogdan Florek, skarbnik Sanoku.

W wyniku restrukturyzacji sam Sanok stracił 4 miliony złotych. Niestety, ochroną BFG objęty jest Skarb Państwa, a nie finanse samorządów.

Bank może ogłosić upadłość. Instytucja wciąż dysponuje środkami swoich klientów

Jak podało BFG, restrukturyzacja została zarządzona z powodu fatalnej sytuacji finansowej Banku Spółdzielczego w Sanoku. Instytucji groziła upadłość, a sam bank nie radził sobie z wewnętrznymi problemami. W związku z tym zainterweniowały organy państwowe.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W weekend, w trakcie restrukturyzacji, wielu klientów utraciło dostęp do kont i możliwość płacenia kartą. Po jej zakończeniu wszystko wróciło do normy. Wielu klientów wypłaciło wszystkie pieniądze z banku, ale niektórzy zarzekali się, że jeśli instytucja nie upadnie, to zostawią w niej pieniądze.

Dzisiaj grzeje: 1. Ogromna awaria we wszystkich urzędach w Polsce. Nie załatwisz żadnej, nawet pilnej sprawy
2. Dramat żony Pawła Królikowskiego. Non stop jest przy jego łóżku, sytuacja jest niezwykle trudna

Jak podał BFG, klienci indywidualni, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa zachowają swoje środki do maksymalnej kwoty 100 tysięcy euro (liczone w złotówkach). Niestety, nie wiadomo jak zostanie rozwiązany problem z samorządami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ponad 20 tys. zł mandatu za brak jednej zmiany w samochodzie. Kierowcy muszą się pilnować
  2. Rozliczenie z małżonkiem wcale nie takie proste. Łatwo możesz być oskarżony o fałszywe zeznania
  3. Nigdy wcześniej niewidziane nagranie. Odkopali trumnę Jana Pawła II, porażający widok
  4. Prawdziwy lincz na Magdzie Gessler. Zasłużyła?
  5. Rozstali się w cieniu skandalu. Kinga Rusin wspiera chorego Tomasza Lisa, zdobyła się na niezwykły gest

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News