Będzie całkiem nowe 500 plus dla dorosłych. Wiadomo już, komu się będzie należało

Będzie całkiem nowe 500 plus dla dorosłych. Wiadomo już, komu się będzie należało Źródło: Pixabay/pasja1000

500 plus to według wielu największy sukces partii rządzącej. Teraz szykują się kolejne świadczenia socjalne dla kolejnej grupy dorosłych. Wiadomo już, kto będzie mógł ubiegać się o dodatkowe pieniądze.

500 plus dla kolejnej grupy dorosłych najprawdopodobniej stanie się faktem. Partia rządząca przedstawiła właśnie swój plan poszerzenia świadczeń. Wiadomo już, kto może spodziewać się dodatkowych pieniędzy. 

500 plus wielkim sukcesem PiS

500 plus kolejny raz zostanie poszerzone. Tym razem świadczenia obejmą małych przedsiębiorców. Te zmiany mają być świadectwem tego, że partia rządząca wspiera młodych inwestorów i stoi po ich stronie. 

Premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji w Katowicach przedstawił szczegółowy plan nowych świadczeń. Wiadomo już kto będzie mógł ubiegać się o dodatkowe fundusze i na jakich zasadach będzie działać ten system. 

Pakiet dla przedsiębiorców 

Podstawową zmianą, którą ma zamiar wprowadzić partia rządząca jest ulga w płatności ZUS dla małych firm, która średnio wyniesienie 500 zł. 

- Przedstawiamy pakt dla przedsiębiorców, bo nie boimy się odważnych, dobrych, mądrych rozwiązań, które wiemy, że będą służyły polskiemu kapitałowi, polskiej własności - powiedział o tym pomyśle Mateusz Morawiecki. 

Ma to wspomóc przedsiębiorców i zachęcić ich do rozwijania swojej firmy. Dzięki temu inwestorzy, zgodnie z szacunkami PiS, mają zaoszczędzić ponad 1,2 miliona złotych. Z rozwiązania ma skorzystać ponad 270 tysięcy przedsiębiorców.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kolejną obietnicą premiera była niezmienność ryczałtowego ZUS-u. A dodatkowym ułatwieniem ma być prosty PIT. Pakiet zakłada bowiem czterokrotne podniesienie limitu przychodów, do którego polskie firmy mogą ryczałtowo rozliczać PIT. Nowy plan ma również zakładać 9% CIT do 2 mln euro przychodów. Partia rządząca obiecała, że zapewni inwestorom miliard złotych wsparcia. 

Ten pakiet ma być świadectwem tego, że w Polsce warto rozkręcać biznes i że młodzi inwestorzy mogą liczyć na wsparcie państwa. 

- Dla wszystkich firm, też małych i średnich, tych, które chcą inwestować w innowacyjne procesy, przeznaczamy w programie wsparcia inwestycji strategicznych ponad miliard złotych - zapewniał Mateusz Morawiecki. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znany gwiazdor ma HIV. Po latach przyznał się do PRZERAŻAJĄCEJ choroby, komentarze fanów są bezlitosne
2. Jadła obiad z przyszłym mężem swojej córki. Kilka tygodni później odkryła zdjęcie, które natychmiast musiała jej pokazać jeszcze przed ślubem

Nie wiadomo tylko skąd partia rządząca weźmie tak ogromny budżet na to nowe 500 plus. Najprawdopodobniej ucierpią na tym inne grupy społeczne. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. PiS obiecuje kolejne 500 plus. Świadczenie ma trafić do milionów Polaków
  2. Wrocławski ginekolog zgwałcił 19-latkę podczas badania?! Doniesienia są szokujące, podał nastolatce alkohol
  3. Zostawiła noworodka w aucie i położyła na nim list. Przechodnie czytając go przecierali oczy ze zdumienia
  4. Para mieszkająca w domu na odludziu adoptowała 11 dzieci. Do ich domu wszedł pracownik opieki społecznej i odkrył straszną prawdę
  5. Co dzieje się z Ewą, która podróżowała z Piotrem Woźniakiem-Starakiem? Media o tym milczą

Źródło: TVN 24 BiS

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News